&Viribus Unitis Suum Cuique &

aktualnosci

15 mar 2019

56. Komersz Narodów Bałtyckich Korporacja Akademicka Welecja oraz Towarzystwo Tradycji Akademickiej organizują wspólnie 56. Komersz Narodów Bałtyckich. Ten zjazd studentów zrzeszonych w korporacjach akademickich z Łotwy, Estonii, Ni... »

24 sty 2019

Wykład prof. Zbigniewa Tucholskiego"Zasłużony architekt kolejowy Henryk Genello" W dniu dzisiajszym prof. Zdzisław Tucholski przedstawił referat pt. "Zasłużony architekt kolejowy Henryk Genello".  Zaprezentowana została... »

18 sty 2019

Krzycząc: Polska! W tym tygodniu zrezygnowaliśmy z wykładu na rzecz odwiedzenia instytucji do której mamy kilka kroków z kwatery - Muzeum Narodowego w Warszawie.  Wystawa "Krzycząc: Polska!" wpisuje się w kalendarz obcho... »

aktualnosci

Podstawą Welecji jest dewiza Viribus Unitis Suum Cuique - co w języku polskim znaczy wspólnymi siłami każdemu co mu się należy. Zwłaszcza drugi człon naszej maksymy ma istotne znaczenie. Wywodzimy zeń zasadę tolerancji i szacunku dla wszystkich poglądów i punktów widzenia.

aktualnosci

Aktualności

56. Komersz Narodów Bałtyckich 15 mar 2019

Korporacja Akademicka Welecja oraz Towarzystwo Tradycji Akademickiej organizują wspólnie 56. Komersz Narodów Bałtyckich. Ten zjazd studentów zrzeszonych w korporacjach akademickich z Łotwy, Estonii, Niemiec i Polski, będzie miał miejsce w Warszawie w dniach 28-30 czerwca 2019.

Serdecznie zapraszamy!

Wykład prof. Zbigniewa Tucholskiego"Zasłużony architekt kolejowy Henryk Genello" 24 sty 2019

W dniu dzisiajszym prof. Zdzisław Tucholski przedstawił referat pt. "Zasłużony architekt kolejowy Henryk Genello". 

Zaprezentowana została sylwetka jednego z naszych filistrów - Henryka Genello (1872-1948), który studiował na Politechnice Ryskiej. Na jego znaczący dorobek architekta kolejowego składało się m.in. zaprojektowanie 50 dworców kolejowych.

 

Więcej o działalności filistra można przeczytać w artykule.

Krzycząc: Polska! 18 sty 2019

W tym tygodniu zrezygnowaliśmy z wykładu na rzecz odwiedzenia instytucji do której mamy kilka kroków z kwatery - Muzeum Narodowego w Warszawie. 

Wystawa "Krzycząc: Polska!" wpisuje się w kalendarz obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości. Tym, których z nami nie byo pozostaje zapoznać się z pokazem tematycznym w Cyfrowym MNW

Spotkanie organizacyjne 10 sty 2019

Początek nowego roku kalendarzowego to dobry moment, aby poukładać sobie plany na nadchodzący rok. Z myślą o tym, zdecydowaliśmy, że, zamiast zwyczajowego wykładu, urządzimy burzę mózgów i przygotujemy się mentalnie do stojących przed nami wyzwań, jakie zgotuje dla nas 2019 r.

Rybka Rodziny Weleckiej 5 sty 2019

Jak co roku zgromadziliśmy się w szerokim, rodzinnym gronie, aby  wspólnie świętować, składać życzenia i kolędować. Przypominaliśmy sobie kolędy, których już się nauczyliśmy i poznawaliśmy nowe.

Teraz pozostaje czekać kolejny rok, aby ponownie uszłyszeć:

Gaudete! Gaudete! Christus est natus ex Maria Virgine. Gaudete!

 
90 ... 54321

Strona: