&Viribus Unitis Suum Cuique &

aktualnosci

24 gru 2020

Weleckie życzenia świąteczne 𝐴𝑑𝑒𝑠𝑡𝑒, 𝑓𝑖𝑑𝑒𝑙𝑒𝑠, 𝑙𝑎𝑒𝑡𝑖 𝑡𝑟𝑖𝑢𝑚𝑝ℎ𝑎𝑛𝑡𝑒𝑠: 𝑉𝑒𝑛𝑖𝑡𝑒, 𝑣𝑒𝑛𝑖𝑡𝑒 𝑖𝑛 𝐵𝑒𝑡ℎ𝑙𝑒𝑚... »

10 lis 2020

Przedłużenie zawieszenia działalności - COVID-19 Sytuacja w kraju wciąż jest niepokojąca, dlatego prezydium zawiesiło wykłady i spotkania do końca bieżącego roku. Mamy nadzieję, że już niedługo, w 2021 roku, spotkamy się znów na kwaterze.

9 lis 2020

Audycja radiowa poświęcona Domowi Weleckiemu W ostatnią niedzielę w radiu RDC odbyła się audycja poświęcona Domowi Weleckiemu, ale również szerzej - samej Welecji. Jan Lipski opowiadał o historii naszej kwatery oraz samej korporacji, a p... »

aktualnosci

Podstawą Welecji jest dewiza Viribus Unitis Suum Cuique - co w języku polskim znaczy wspólnymi siłami każdemu co mu się należy. Zwłaszcza drugi człon naszej maksymy ma istotne znaczenie. Wywodzimy zeń zasadę tolerancji i szacunku dla wszystkich poglądów i punktów widzenia.

aktualnosci

Aktualności

Weleckie życzenia świąteczne 24 gru 2020

𝐴𝑑𝑒𝑠𝑡𝑒, 𝑓𝑖𝑑𝑒𝑙𝑒𝑠, 𝑙𝑎𝑒𝑡𝑖 𝑡𝑟𝑖𝑢𝑚𝑝ℎ𝑎𝑛𝑡𝑒𝑠:
𝑉𝑒𝑛𝑖𝑡𝑒, 𝑣𝑒𝑛𝑖𝑡𝑒 𝑖𝑛 𝐵𝑒𝑡ℎ𝑙𝑒𝑚:
𝑁𝑎𝑡𝑢𝑚 𝑣𝑖𝑑𝑒𝑡𝑒 𝑅𝑒𝑔𝑒𝑚 𝐴𝑛𝑔𝑒𝑙𝑜𝑟𝑢𝑚


W Wigilię Bożego Narodzenia Korporacja Akademicka Welecja pragnie przekazać Państwu  najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Ten trudny czas ostatnich kilkunastu miesięcy, który może jawić się dla nas wszystkich jako okres próby, niech nie będzie jednak przyczynkiem do zwątpienia, utraty nadziei, odwagi i celowości. Życzymy Państwu, by okres świąt Bożego Narodzenia wypełniony był radością i pogłębianiem rodzinnych więzi, a także czasem głębokiej duchowej refleksji i odrodzenia wewnętrznego nas wszystkich.

 

𝐏𝐫𝐞𝐳𝐲𝐝𝐢𝐮𝐦 𝐊𝐨𝐫𝐩𝐨𝐫𝐚𝐜𝐣𝐢 𝐀𝐤𝐚𝐝𝐞𝐦𝐢𝐜𝐤𝐢𝐞𝐣 𝐖𝐞𝐥𝐞𝐜𝐣𝐚

Przedłużenie zawieszenia działalności - COVID-19 10 lis 2020

Sytuacja w kraju wciąż jest niepokojąca, dlatego prezydium zawiesiło wykłady i spotkania do końca bieżącego roku. Mamy nadzieję, że już niedługo, w 2021 roku, spotkamy się znów na kwaterze.

Audycja radiowa poświęcona Domowi Weleckiemu 9 lis 2020

W ostatnią niedzielę w radiu RDC odbyła się audycja poświęcona Domowi Weleckiemu, ale również szerzej - samej Welecji. Jan Lipski opowiadał o historii naszej kwatery oraz samej korporacji, a przede wszystkim jej członków, przeplatając je wieloma zabawnymi anegdotami. W nagraniu pojawiły się również wybrane pieśni z wydanej przez Welecję w 2013 roku płyty. Zapraszamy do zakładki "Dom Welecki" w dziale "Czytelnia", gdzie można znaleźć link do materiału - zachęcamy do wysłuchania.

Dom Welecki

137 lat istnienia Welecji 26 paź 2020

Ze względu na powagę sytuacji w kraju oraz odpowiedzialność za zdrowie innych i własne odwołaliśmy część uroczystości z okazji 137. rocznicy powstania naszej kochanej Welecji, w tym komersz rocznicowy. Natomiast na sobotniej mszy świętej celebrowanej tradycyjnie w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela w intencji korporacji, kartelu, a także naszych rodzin i przyjaciół wystawiliśmy poczet sztandarowy. W uroczystości wzięła udział również Rodzina Welecka, nasi bracia Arkoni i koleżanki z Platerii Varsoviensis. Całe wydarzenie miało piękny, acz skromny charakter. Następnie udaliśmy się w ten słoneczny, jesienny dzień na spacer po Łazienkach. Pięknie uczciliśmy tę rocznicę!

Zawieszenie działalności - COVID-19 16 paź 2020

W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną w kraju prezydium podjęło decyzję o zawieszeniu na miesiąc spotkań na kwaterze i odwołaniu komerszu. Mamy nadzieję, że sytuacja jest przejściowa i jeszcze w listopadzie znów będziemy mogli się spotkać. Welecja życzy wszystkim dużo zdrowia!

100 ... 54321

Strona: