&Viribus Unitis Suum Cuique &

aktualnosci

24 gru 2021

Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia W Wigilię Bożego Narodzenia Korporacja Akademicka Welecja pragnie przekazać gorące życzenia świąteczne. Oprócz chwil radości i wspólnie spędzanego czasu w rodzinnym gronie - czego serdecznie ... »

7 gru 2021

Wizyta JE Ambasadora Łotwy w Polsce fil! Jurisa Poikansa W niedalekiej przeszłości mieliśmy przyjemność podjąć JE Ambasadora Łotwy w Polsce fil! Jurisa Poikānsa. Spotkanie przebiegało w przyjaznej atmosferze, a przeprowadzone roz... »

17 lis 2021

Spotkanie z Ambasadorem Łotwy w Polsce W dniu 16 XI 2021r. przedstawiciele Stowarzyszenia Filistrów Welecji oraz Korporacji Akademickiej Welecja mieli wielką przyjemność uczestniczyć w uroczystości Święta Narodowego i Święta Naro... »

aktualnosci

Podstawą Welecji jest dewiza Viribus Unitis Suum Cuique - co w języku polskim znaczy wspólnymi siłami każdemu co mu się należy. Zwłaszcza drugi człon naszej maksymy ma istotne znaczenie. Wywodzimy zeń zasadę tolerancji i szacunku dla wszystkich poglądów i punktów widzenia.

aktualnosci

Aktualności

Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia 24 gru 2021

W Wigilię Bożego Narodzenia Korporacja Akademicka Welecja pragnie przekazać gorące życzenia świąteczne. Oprócz chwil radości i wspólnie spędzanego czasu w rodzinnym gronie - czego serdecznie Państwu życzymy - nie zapominajmy również o głębszej zadumie nad istotą Świąt i naszej duchowej odnowie.
Życzymy Państwu, by okres świąt Bożego Narodzenia wypełniony był szczęściem i rodzinną atmosferą, a także umiłowaniem siebie nawzajem, wraz ze wszystkimi trudami i znojami.

𝐏𝐫𝐞𝐳𝐲𝐝𝐢𝐮𝐦 𝐊𝐨𝐫𝐩𝐨𝐫𝐚𝐜𝐣𝐢 𝐀𝐤𝐚𝐝𝐞𝐦𝐢𝐜𝐤𝐢𝐞𝐣 𝐖𝐞𝐥𝐞𝐜𝐣𝐚

Wizyta JE Ambasadora Łotwy w Polsce fil! Jurisa Poikansa 7 gru 2021

W niedalekiej przeszłości mieliśmy przyjemność podjąć JE Ambasadora Łotwy w Polsce fil! Jurisa Poikānsa. Spotkanie przebiegało w przyjaznej atmosferze, a przeprowadzone rozmowy dotyczyły relacji polsko-łotewskich w kontekście współczesnych wydarzeń politycznych.

Naszemu Szanownemu Gościowi życzymy owocnej pracy na rzecz naszych społeczeństw!

Spotkanie z Ambasadorem Łotwy w Polsce 17 lis 2021

W dniu 16 XI 2021r. przedstawiciele Stowarzyszenia Filistrów Welecji oraz Korporacji Akademickiej Welecja mieli wielką przyjemność uczestniczyć w uroczystości Święta Narodowego i Święta Narodowych Sił Zbrojnych Łotwy zorganizowanych w Regent Warsaw Hotel przez Ambasadę Łotwy w Polsce - Latvijas vēstniecība Polijā. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy za zaproszenie i możliwość wspólnej celebracji!


Na fotografii oprócz samych Weletów, widoczni są Ambasador Łotwy w Polsce, Filister bratniej Korporacji Talavija z Rygi Juris Poikāns oraz Filister Emil Remisz z bratniego Konwentu Polonia z Sopotu.

Nagranie z "Koncertu XIX-wiecznych Pieśni Studenckich" 11 paź 2021

Szanowni Państwo!

Nagranie z naszego koncertu z dnia 7 października 2021 roku jest dostępne do obejrzenia na naszym profilu na facebooku pod linkiem: https://fb.watch/8A8emMldmA/

 

Jeszcze raz bardzo dziękujemy wszystkim za obecność!

 

Koncert XIX-wiecznych Pieśni Studenckich 22 wrz 2021

Korporacja Akademicka Welecja ma zaszczyt zaprosić na Koncert XIX-wiecznych Pieśni Studenckich, który odbędzie się 7 października 2021 roku o godzinie 20.00 w Sali Koncertowej ZPSM Nr 1 przy ulicy Rakowieckiej 21 w Warszawie - Nowa Miodowa.

 

Repertuar koncertu składa się z piosenek, będących elementem niematerialnego dziedzictwa kultury polskich korporacji akademickich, która w dużej mierze nawiązywała do tradycji i utworów stworzonych przez Filomatów i Filaretów.

 

Wykonawcami będą:
Łukasz Hajduczenia - baryton
Arnold Kłymkiw - tenor
Piotr Łapiński - bas-baryton
Paweł Tomasiak - baryton
Stanisław Łopuszyński - fortepian

 

Wydarzenie będzie otwarte dla wszystkich i bezpłatne. Wymagana jest jednak wcześniejsza rejestracja ze względu na sytuację spowodowaną COVID-19 na stronie:
https://evenea.pl/pl/wydarzenie/koncert-Welecja

 

Koncert będzie transmitowany na żywo na naszym fanpage'u.

Link do wydarzenia na facebook'u:
https://www.facebook.com/events/388951696132387

 

Koncert XIX-wiecznych Pieśni Studenckich realizowany jest w ramach projektu pod nazwą "Przez pieśni korporacyjne ku niepodległości - tradycje patriotyczne pieśni studenckich". Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

 

Patronami honorowymi koncertu są Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Narodowe Centrum Kultury. Patronem wydarzenia została również Politechnika Warszawska. Patronem medialnym jest TVP Kultura.

101 ... 54321

Strona: