&Viribus Unitis Suum Cuique &

aktualnosci

18 sty 2019

Krzycząc: Polska! W tym tygodniu zrezygnowaliśmy z wykładu na rzecz odwiedzenia instytucji do której mamy kilka kroków z kwatery - Muzeum Narodowego w Warszawie.  Wystawa "Krzycząc: Polska!" wpisuje się w kalendarz obcho... »

22 lis 2018

Wykład prof. dr. hab. Andrzej Wysmołka - "Od muzyki do fizyki" Dzisiejszy wykład wygłosił prof. dr. hab. Andrzej Wysmółek na temat "Od muzyki do fizyki". Referent, jako fizyk doświadczalny, udowodnił, że złe wspomnienia z... »

8 lis 2018

Wykład dr Takao Ishikawy - "Jeszcze jeden sposób wykorzystania drożdży: choroba Creutzfelda-Jakoba i ich model drożdżowy" Dzisiejszy wykład wygłosił dr Takao Ishikawa na temat: "Jeszcze jeden sposób wykorzystania drożdży: chor... »

aktualnosci

Podstawą Welecji jest dewiza Viribus Unitis Suum Cuique - co w języku polskim znaczy wspólnymi siłami każdemu co mu się należy. Zwłaszcza drugi człon naszej maksymy ma istotne znaczenie. Wywodzimy zeń zasadę tolerancji i szacunku dla wszystkich poglądów i punktów widzenia.

aktualnosci

Aktualności

Krzycząc: Polska! 18 sty 2019

W tym tygodniu zrezygnowaliśmy z wykładu na rzecz odwiedzenia instytucji do której mamy kilka kroków z kwatery - Muzeum Narodowego w Warszawie. 

Wystawa "Krzycząc: Polska!" wpisuje się w kalendarz obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości. Tym, których z nami nie byo pozostaje zapoznać się z pokazem tematycznym w Cyfrowym MNW

Wykład prof. dr. hab. Andrzej Wysmołka - "Od muzyki do fizyki" 22 lis 2018

Dzisiejszy wykład wygłosił prof. dr. hab. Andrzej Wysmółek na temat "Od muzyki do fizyki".

Referent, jako fizyk doświadczalny, udowodnił, że złe wspomnienia z lekcji fizyki są wyłącznie wynikiem błędów popełnianych przez nauczycieli. Zapoznaliśmy się w tym czasie z pojęciami częstotliwości i natężenia dźwięku, a także z domowymi sposobami tworzenia muzyki. Natomiast kilku kolegów zapoznało się ze zbawiennym wpływem helu na rozbawienie zgromadzonych.

Wykład dr Takao Ishikawy - "Jeszcze jeden sposób wykorzystania drożdży: choroba Creutzfelda-Jakoba i ich model drożdżowy" 8 lis 2018

Dzisiejszy wykład wygłosił dr Takao Ishikawa na temat: "Jeszcze jeden sposób wykorzystania drożdży: choroba Creutzfelda-Jakoba i ich model drożdżowy". Referent wprowadził nas w tematykę chorób genetycznych związanych z błędnym fałdowaniem białek prionowych, której sztandarowym przykłądem jest tzw. choroba wściekłych krów. Podkreślił przy tym, że strukturę zbliżoną do ludzkich białek prionowych ma Sup 35 - białko występujące w komórce drożdżowej.

Niestety w tym wypadku nie wykorzystamy zdobytej wiedzy w naszej działalności piwowarskiej.

Komersz extern 135-lecia Welecji 27 paź 2018

W ten weekend Welecja obchodziła swoje 135-lecie. Obchody rozpoczął Apel pamięci poległych i pomordowanych w wojnach światowych Weletów, który tradycyjnie miał miejsce na Kopcu Powstania Warszawskiego w piątek. W sobotę odbyła się zaś Msza w intencji Welecji w histotycznej weleckiej parafii - Kościele Najświętszego Zbawiciela na pl. Zbawiciela w Warszawie, po której wszyscy Weleci zebrali się na dorocznym Kole komerszowym. Po kole, w sali przy ul. Długiej odbył się uroczysty komersz extern, który swoją obecnością zaszczyciły liczne delegacje korporacji z Polski i Łotwy. Łącznie w obchodach udział wzięło blisko 100 osób. Wszystkim dziękujemy za przybycie.

Vivat, crescat, floreat Veletia in aeternum!

Welecki brydż 18 paź 2018

Dziś na kwaterze odbyła się lekcja brydża dla początkujących - najmłodszego weleckiego pokolenia. Po niej kilka towarzyskich robrów dla utrwalenia zasady, że kto gra w piki, ten...

90 ... 54321

Strona: