&Viribus Unitis Suum Cuique &

aktualnosci

31 sie 2020

Lista Grobów Weleckich Na naszej stronie internetowej w sekcji "Historia" pojawiła się ogólnodostępna Lista Grobów Weleckich, gdzie znajdują się informacje o miejscu ostatniego spoczynku naszych braci. Zachęcamy do zapoznania się z tym dokumentem.

1 sie 2020

76. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego Tradycyjnie 1. sierpnia nasza korporacja obchodziła rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, w którym walczyło także wielu Weletów. Obchody rozpoczęliśmy od Powązek Wojskowych, gdzie wystawili... »

24 lip 2020

Komersz X-lecia reaktywacji Konwentu Arcadia i wieczornica Roaring 20's w Krakowie W ten weekend aż ośmioosobowa delegacja Welecji gościła w Królewskim Mieście Krakowie na zaproszenie Konwentu Arcadia, który świętował dziesięciolecie rea... »

aktualnosci

Podstawą Welecji jest dewiza Viribus Unitis Suum Cuique - co w języku polskim znaczy wspólnymi siłami każdemu co mu się należy. Zwłaszcza drugi człon naszej maksymy ma istotne znaczenie. Wywodzimy zeń zasadę tolerancji i szacunku dla wszystkich poglądów i punktów widzenia.

aktualnosci

Aktualności

Lista Grobów Weleckich 31 sie 2020

Na naszej stronie internetowej w sekcji "Historia" pojawiła się ogólnodostępna Lista Grobów Weleckich, gdzie znajdują się informacje o miejscu ostatniego spoczynku naszych braci. Zachęcamy do zapoznania się z tym dokumentem.

76. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego 1 sie 2020

Tradycyjnie 1. sierpnia nasza korporacja obchodziła rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, w którym walczyło także wielu Weletów. Obchody rozpoczęliśmy od Powązek Wojskowych, gdzie wystawiliśmy sztandar podczas oficjalnych uroczystości przed pomnikiem Gloria Victis. Następnie uczciliśmy pamięć bohaterów tamtych dni knajpą patriotyczną, która zgromadziła przedstawicieli bratniej Arkonii, którzy podarowali nam przy tej okazji piękny kufel, jak i członków Sarmatii, Respubliki, krakowskich Corolli i Arcadii, lubelskiej Astrei Lubliniensis i łódzkiej Giedyminii Ostrogiensis. Pojawił się również gość z Innsbrucka z Universitatssangerschaft Skalden. Tego wieczoru naszym śpiewom pięknie akompaniował przy pianinie Tomasz Gargól. 

Komersz X-lecia reaktywacji Konwentu Arcadia i wieczornica Roaring 20's w Krakowie 24 lip 2020

W ten weekend aż ośmioosobowa delegacja Welecji gościła w Królewskim Mieście Krakowie na zaproszenie Konwentu Arcadia, który świętował dziesięciolecie reaktywacji. Komersz w średniowiecznych piwnicach, następnego dnia wieczornica w przepięknej siedzibie Cechu Rzemiosł Spożywczych, w niedzielę dolce far niente w ogrodach Domu Mehoffera. W międzyczasie zwiedzanie zakamarków Grodu Kraka. Och, Weleci dawno nie bawili się tak dobrze! Niektórych tak bardzo urzekł czar miasta, że zostali do poniedziałku. Ale to już inna historia. 

Vivat, Crescat, Floreat Konwent Arcadia in Aeternum!

Nowe władze 30 cze 2020

Dziś odbyło się koło sprawozdawczo-wyborcze. 

Absolutorium uzyskało ustępujące Prezydium w składzie: 

Prezes: Maciej Sygit,

Wiceprezes zewnętrzny: Aleksander Czułowski,

Wiceprezes wewnętrzny: Jan Lipski,

Sekretarz: Łukasz Szostak,

Skarbnik: Maciej Włoczewski.

 

Wybrano nowe prezydium:

Prezes: Jan Lipski,

Wiceprezes zewnętrzny: Stanisław Włoczewski,

Wiceprezes wewnętrzny: Albert Pielak,

Sekretarz: Mateusz Stańczyk,

Skarbnik: Maciej Włoczewski.

 

Gratulujemy wyboru obecnemu prezydium i uzyskania absolutorium ustępującemu. Czeka nas rok akademicki pełen nowych wrażeń.

Zakończenie semestru 29 cze 2020

Epidemia COVID-19 odebrała nam piękny semestr letni. Niestety nasza działalność od marca sprowadzała się do spotkań online, w czasie których odbyły się trzy wykłady fuksowskie: "Historia boksu" Wiktora Saczkowskiego i "Profesor Napoleon Cybulski" oraz "Co dzieje się z ciałem, gdy brakuje mu ruchu" Jędrzeja Skawiny. Zaczynamy wakacje i mamy nadzieję, żę zobaczymy się, już w normalnych okolicznościach, w semestrze zimowym.

98 ... 54321

Strona: