&Viribus Unitis Suum Cuique &

aktualnosci

17 lis 2021

Spotkanie z Ambasadorem Łotwy w Polsce W dniu 16 XI 2021r. przedstawiciele Stowarzyszenia Filistrów Welecji oraz Korporacji Akademickiej Welecja mieli wielką przyjemność uczestniczyć w uroczystości Święta Narodowego i Święta Naro... »

11 paź 2021

Nagranie z "Koncertu XIX-wiecznych Pieśni Studenckich" Szanowni Państwo! Nagranie z naszego koncertu z dnia 7 października 2021 roku jest dostępne do obejrzenia na naszym profilu na facebooku pod linkiem: https://fb.watch/8A8emMldmA/ ... »

22 wrz 2021

Koncert XIX-wiecznych Pieśni Studenckich Korporacja Akademicka Welecja ma zaszczyt zaprosić na Koncert XIX-wiecznych Pieśni Studenckich , który odbędzie się 7 października 2021 roku o godzinie 20.00 w Sali Koncertowej ZPSM Nr 1 ... »

aktualnosci

Podstawą Welecji jest dewiza Viribus Unitis Suum Cuique - co w języku polskim znaczy wspólnymi siłami każdemu co mu się należy. Zwłaszcza drugi człon naszej maksymy ma istotne znaczenie. Wywodzimy zeń zasadę tolerancji i szacunku dla wszystkich poglądów i punktów widzenia.

aktualnosci

Aktualności

Spotkanie z Ambasadorem Łotwy w Polsce 17 lis 2021

W dniu 16 XI 2021r. przedstawiciele Stowarzyszenia Filistrów Welecji oraz Korporacji Akademickiej Welecja mieli wielką przyjemność uczestniczyć w uroczystości Święta Narodowego i Święta Narodowych Sił Zbrojnych Łotwy zorganizowanych w Regent Warsaw Hotel przez Ambasadę Łotwy w Polsce - Latvijas vēstniecība Polijā. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy za zaproszenie i możliwość wspólnej celebracji!


Na fotografii oprócz samych Weletów, widoczni są Ambasador Łotwy w Polsce, Filister bratniej Korporacji Talavija z Rygi Juris Poikāns oraz Filister Emil Remisz z bratniego Konwentu Polonia z Sopotu.

Nagranie z "Koncertu XIX-wiecznych Pieśni Studenckich" 11 paź 2021

Szanowni Państwo!

Nagranie z naszego koncertu z dnia 7 października 2021 roku jest dostępne do obejrzenia na naszym profilu na facebooku pod linkiem: https://fb.watch/8A8emMldmA/

 

Jeszcze raz bardzo dziękujemy wszystkim za obecność!

 

Koncert XIX-wiecznych Pieśni Studenckich 22 wrz 2021

Korporacja Akademicka Welecja ma zaszczyt zaprosić na Koncert XIX-wiecznych Pieśni Studenckich, który odbędzie się 7 października 2021 roku o godzinie 20.00 w Sali Koncertowej ZPSM Nr 1 przy ulicy Rakowieckiej 21 w Warszawie - Nowa Miodowa.

 

Repertuar koncertu składa się z piosenek, będących elementem niematerialnego dziedzictwa kultury polskich korporacji akademickich, która w dużej mierze nawiązywała do tradycji i utworów stworzonych przez Filomatów i Filaretów.

 

Wykonawcami będą:
Łukasz Hajduczenia - baryton
Arnold Kłymkiw - tenor
Piotr Łapiński - bas-baryton
Paweł Tomasiak - baryton
Stanisław Łopuszyński - fortepian

 

Wydarzenie będzie otwarte dla wszystkich i bezpłatne. Wymagana jest jednak wcześniejsza rejestracja ze względu na sytuację spowodowaną COVID-19 na stronie:
https://evenea.pl/pl/wydarzenie/koncert-Welecja

 

Koncert będzie transmitowany na żywo na naszym fanpage'u.

Link do wydarzenia na facebook'u:
https://www.facebook.com/events/388951696132387

 

Koncert XIX-wiecznych Pieśni Studenckich realizowany jest w ramach projektu pod nazwą "Przez pieśni korporacyjne ku niepodległości - tradycje patriotyczne pieśni studenckich". Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

 

Patronami honorowymi koncertu są Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Narodowe Centrum Kultury. Patronem wydarzenia została również Politechnika Warszawska. Patronem medialnym jest TVP Kultura.

Warsztaty wokalne dawnych pieśni studenckich 25 sie 2021

Serdecznie zapraszamy do udziału w organizowanych przez Korporację Akademicką Welecja warsztatach wokalnych - lekcjach śpiewu, podczas których będziemy uczyli się poprawnej emisji głosu wraz z wykonywaniem mniej i bardziej znanych dawnych pieśni studenckich. Większość z nich znajduje się wydanym przez nas w przeszłości Śpiewniku Weleckim, dzięki któremu część z nich powróciła do naszego stałego repertuaru.
 

Warsztaty odbędą się pięć razy w następujących terminach:
• 2.09.2021 godzina 19.30,
• 9.09.2021 godzina 19.30,
• 16.09.2021 godzina 19.30,
• 30.09.2021 godzina 19.30,
• 6.10.2021 godzina 19.30.

Warsztaty poprowadzi dla nas dyrygent Barbara Kucharczyk.

ZAPISY:
Ze względu na sytuację epidemiologiczną związaną z COVID-19 na warsztaty obowiązują zapisy drogą mailową na podany adres: welecja@welecja.pl

Warsztaty odbędą się w ramach z projektu pod nazwą „Przez pieśni korporacyjne ku niepodległości - tradycje patriotyczne pieśni studenckich”. Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Partnerem wydarzenia jest Towarzystwo Tradycji Akademickiej.

Link do wydarzenia na Facebook'u: https://fb.me/e/1Chh6PGMm

Prezydium na rok akademicki 2021/2022 4 lip 2021

 

Koło Sprawozdawczo-Wyborcze 2020/2021 Korporacji Akademickiej Welecja udzieliło absolutorium ustępującemu Prezydium oraz wybrało nowe w składzie:

 

Jan Lipski – Prezes Welecji

Stanisław Włoczewski – Wiceprezes Zewnętrzny

Albert Pielak – Wiceprezes Wewnętrzny

Jan Popławski – Sekretarz

Konrad Urban – Skarbnik

 

Funkcję oldermana Koło powierzyło kol. Albertowi Pielakowi

101 ... 54321

Strona: