&Viribus Unitis Suum Cuique &

aktualnosci

20 paź 2019

Zapraszamy na koncert! Wszystkich przyjaciół Welecji i korporacji akademickich, jak i całą rzeszę tych, którzy chcieliby dołączyć do tego zacnego grona, zapraszamy na koncert dziewiętnastowiecznych pieśni studenckich w Małej Auli Gmachu... »

17 paź 2019

Wykład: "Wszystko czego nie wiecie o RODO" W ostatni czwartek spotkaliśmy się na kwaterze wysłuchać wykładu naszego filistra Tymoteusza Kondraka poświęconego zagadnieniom ochrony danych osobowych i rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i... »

4 paź 2019

Otwarcie wystawy pt.: "Welecja i inne polskie bałtyckie korporacje akademickie w odbudowie niepodległej Rzeczypospolitej" Otworzyliśmy wystawę pt.: "Welecja i polskie bałtyckie korporacje akademickie w odbudowie niepodległej Rzeczypospol... »

aktualnosci

Podstawą Welecji jest dewiza Viribus Unitis Suum Cuique - co w języku polskim znaczy wspólnymi siłami każdemu co mu się należy. Zwłaszcza drugi człon naszej maksymy ma istotne znaczenie. Wywodzimy zeń zasadę tolerancji i szacunku dla wszystkich poglądów i punktów widzenia.

aktualnosci

Aktualności

Zapraszamy na koncert! 20 paź 2019

Wszystkich przyjaciół Welecji i korporacji akademickich, jak i całą rzeszę tych, którzy chcieliby dołączyć do tego zacnego grona, zapraszamy na koncert dziewiętnastowiecznych pieśni studenckich w Małej Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej. Najbliższy poniedziałek, 21.10, o 17.30, wstęp wolny.

Wykład: "Wszystko czego nie wiecie o RODO" 17 paź 2019

W ostatni czwartek spotkaliśmy się na kwaterze wysłuchać wykładu naszego filistra Tymoteusza Kondraka poświęconego zagadnieniom ochrony danych osobowych i rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady. Dowiedzieliśmy się, na jakich zasadach i jakie dane mogą przechowywać firmy i instytucje, jakie prawa nam przysługują oraz do kogo się zwrócić z pomocą. Podstawowa zasada dla administratora - rzetelna informacja dla użytkowników! Zatem rzetelnie informujemy: wiele się nauczyliśmy, padło mnóstwo pytań do prelegenta, również w kuluarach, a następnie uczciliśmy koniec dnia kuflem piwa.

Otwarcie wystawy pt.: "Welecja i inne polskie bałtyckie korporacje akademickie w odbudowie niepodległej Rzeczypospolitej" 4 paź 2019

Otworzyliśmy wystawę pt.: "Welecja i polskie bałtyckie korporacje akademickie w odbudowie niepodległej Rzeczypospolitej", która stanęła przed Domem Polonii na Krakowskim Przedmieściu. Fil! dr Tymoteusz Pawłowski przybliżył gościom temat pochodzenia korporacji akademickich w Polsce i zaangażowanie w odbudowę II RP. Wystawę można oglądać do 14. października - serdecznie zapraszamy!

Dla wszystkich, którzy z różnych względów nie będą mogli dotrzeć na wystawę, lub chcieliby poznać bliżej jej treść, przygotowaliśmy katalog wystawy - prosimy się zgłaszać!

Wykład inaugurujący rok 2019/2020 z prof. A. Radzikowskim "Szczepionka" 3 paź 2019

W czwartek, 3. października, rozpoczęliśmy działalność wykładem otwartym poświęconym szczepieniom ochronnym. Naszym gościem był profesor Andrzej Radzikowski - pediatra i gastroenterolog, wieloletni klinicysta i nauczyciel pokoleń lekarzy. Wyjątkowo spotkaliśmy się na kwaterze bratniej Arkonii w związku z remontem na naszej C!Q! Pan profesor ze swadą i humorem, przytaczając niezliczone anegdoty, przybliżył nam historię powstania szczepionek, mechanizm działania i obalał mity na ich temat. Zachęcał nas także serdecznie do szczepienia się - ochrony zdrowia własnego, bliskich i solidarności wobec tych, którzy ze względów zdrowotnych nie są w stanie tego robić. Nie mogło oczywiście zabraknąć emocjonujących rozmów w kuluarach przy lampce wina w towarzystwie przyjaciół.

56. Komersz Narodów Bałtyckich 1 lip 2019

56. Komersz Narodów Bałtyckich już za nami! Warszawę odwiedziło ponad 250 korporantów z Łotwy, Estonii, Niemiec i Polski! Uroczystości trwały trzy dni, przyciągnęły również ponad 200 gości spoza korporacji, wszystkim serdecznie dziękujemy!

92 ... 54321

Strona: