&Viribus Unitis Suum Cuique &

aktualnosci

11 sty 2020

Rybka Welecka 2020 Dziś, w niezwykle ciepłej atmosferze, odbyło się doroczne spotkanie okołobożonarodzeniowe, tzw. Rybka. Zebraliśmy się w gronie rodziny weleckiej, filistrów i przyjaciół. Był czas na podsumowanie minionego roku, życze... »

19 gru 2019

156. rocznica urodzin fil! Stanisława W. Lilpopa W ostatni przed przerwą świąteczną dzień kwaterowy gościliśmy w naszych skromnych progach panią Beatę Zybałę z Muzeum Iwaszkiewiczów w Podkowie Leśnej, która przybliżyła nam życiory... »

14 gru 2019

Komersz w Rydze z okazji 119 lat Talaviji W weekend nasza siedmioosobowa delegacja odwiedziła Jerozolimę bałtyckiego ruchu korporacyjnego, miasto narodzin naszej korporacji - Rygę. Weleci wybrali sie tam z okazji 119. urodzin naszej bratniej Ta... »

aktualnosci

Podstawą Welecji jest dewiza Viribus Unitis Suum Cuique - co w języku polskim znaczy wspólnymi siłami każdemu co mu się należy. Zwłaszcza drugi człon naszej maksymy ma istotne znaczenie. Wywodzimy zeń zasadę tolerancji i szacunku dla wszystkich poglądów i punktów widzenia.

aktualnosci

Aktualności

Otwarcie wystawy pt.: "Welecja i inne polskie bałtyckie korporacje akademickie w odbudowie niepodległej Rzeczypospolitej" 4 paź 2019

Otworzyliśmy wystawę pt.: "Welecja i polskie bałtyckie korporacje akademickie w odbudowie niepodległej Rzeczypospolitej", która stanęła przed Domem Polonii na Krakowskim Przedmieściu. Fil! dr Tymoteusz Pawłowski przybliżył gościom temat pochodzenia korporacji akademickich w Polsce i zaangażowanie w odbudowę II RP. Wystawę można oglądać do 14. października - serdecznie zapraszamy!

Dla wszystkich, którzy z różnych względów nie będą mogli dotrzeć na wystawę, lub chcieliby poznać bliżej jej treść, przygotowaliśmy katalog wystawy - prosimy się zgłaszać!

Wykład inaugurujący rok 2019/2020 z prof. A. Radzikowskim "Szczepionka" 3 paź 2019

W czwartek, 3. października, rozpoczęliśmy działalność wykładem otwartym poświęconym szczepieniom ochronnym. Naszym gościem był profesor Andrzej Radzikowski - pediatra i gastroenterolog, wieloletni klinicysta i nauczyciel pokoleń lekarzy. Wyjątkowo spotkaliśmy się na kwaterze bratniej Arkonii w związku z remontem na naszej C!Q! Pan profesor ze swadą i humorem, przytaczając niezliczone anegdoty, przybliżył nam historię powstania szczepionek, mechanizm działania i obalał mity na ich temat. Zachęcał nas także serdecznie do szczepienia się - ochrony zdrowia własnego, bliskich i solidarności wobec tych, którzy ze względów zdrowotnych nie są w stanie tego robić. Nie mogło oczywiście zabraknąć emocjonujących rozmów w kuluarach przy lampce wina w towarzystwie przyjaciół.

56. Komersz Narodów Bałtyckich 1 lip 2019

56. Komersz Narodów Bałtyckich już za nami! Warszawę odwiedziło ponad 250 korporantów z Łotwy, Estonii, Niemiec i Polski! Uroczystości trwały trzy dni, przyciągnęły również ponad 200 gości spoza korporacji, wszystkim serdecznie dziękujemy!

Bal Welecji 30 cze 2019

Pierwszy powojenny Bal Welecji już za nami. Pośród prawie trzech setek przyjaciół, w murach, w których odbywały się wszystkie przedwojenne warszawskie Bale Welecji, przy dźwiękach wspaniałej muzyki. Bal minął nam szybko, ale ten wieczór pozostanie na zawsze w naszych wspomnieniach.  Dziekujemy za obecność!

Bal Welecji już piątek 27 cze 2019

Szanowni Państwo!

Bal Welecji, który otworzy 56. Komersz Narodów Bałtyckich już w piątek! Zapraszamy do uczestnisctwa w Balu, Sobotniej Mszy Świętej (13:00 kościół pw. Najświętszego Zbawiciela), Koncercie (15:00 Aula Mała Politechniki Warszawskiej), oraz w Warsztatach Tanecznych (od 20:30 Nowy Świat Muzyki). Zapraszamy również na prapremierę wystawy "Welecja i polskei korporacje bałtyckie w odbudowie niepodległej Rzeczpospolitej" wraz z promocją jej katalogu i prelekcją autorów w niedzielę o 13:00 w ogrodach Domu Polonii.

101 ... 14131211109876 ... 1

Strona: