&Viribus Unitis Suum Cuique &

aktualnosci

5 paź 2017

„Dezinformacja jako narzędzie prowadzenia współczesnych wojen” – wykład dr Łukasza Kistra Wykład inaugurujący rok akademicki 2017/2018 wygłosił dr Łukasz Kister. 

20 sie 2017

Knajpa patriotyczna W dzisiejszym dniu, na kwaterze Welecji, odbyła się knajpa patriotyczna. Nie obyło się bez śpiewu w gronie najbliższych!

23 lip 2017

Komersz Letni Welecji 2017     Dnia 22 lipca 2017 roku odbył się w sielskiej posiadłości koło Olsztyna Komersz letni Welecji. Zacieśnianie więzi pomiędzykorporantami przebiegało w miłej atmosferze – prz... »

aktualnosci

Podstawą Welecji jest dewiza Viribus Unitis Suum Cuique - co w języku polskim znaczy wspólnymi siłami każdemu co mu się należy. Zwłaszcza drugi człon naszej maksymy ma istotne znaczenie. Wywodzimy zeń zasadę tolerancji i szacunku dla wszystkich poglądów i punktów widzenia.

aktualnosci

Aktualności

Wieczornica welecka 19 lis 2016

Ludamus, bibamus, gaudeamus! - to dźwięczne hasło przyświecało nam w tegorocznej wieczornicy. W środku jesiennej słoty zaprosiliśmy naszych przyjaciół i gości do wspólnej zabawy. Był to wyjątkowo roztańczony wieczór, co ciekawe, z muzyką na żywo!

Wykład filistra dr Jana Trynkowskiego na temat "Spisku Karola Hildenbrandta". 17 lis 2016

Z wykładem przybliżającym tło tzw. Spisku Karola Hildenbrandta gościł dziś na kwaterze filister Konwentu Polonia dr Jan Trynkowski. Sprawa spisku stała się dla prelegenta przyczynkiem do szerszych rozważań na temat: pokrętnej logiki śledztw, stanu polskiej duszy w poł. XIX w., oraz tego jak to możliwe, że syn carskiego policjanta może być dobrym Polakiem.

Komersz Konwentu Polonia 11 lis 2016

W piątek 11 listopada, w  Sopocie, odbył się wyjątkowy komersz Konwentu Polonia. Korporacja skończyła 188 lat i ma się świetnie. Nie wyobraża sobie przyszłości, ani w ogóle żadnego świętowania bez swojej ukochanej Welecji, której, rzecz jasna, nie zabrakło!

Vivat, crescat, floreat Konwent Polonia in aeternum!

Podziękowania dla Browaru Jabłonowo. 31 paź 2016

Podczas komerszu znakomitym piwem mogliśmy raczyć się dzięki uprzejmości Browaru Jabłonowo, który współfinansował naszą uroczystość.

Wizyta na Powązkach 30 paź 2016

Dziś Olderman wraz z fuksami udali się na warszawskie Powązki, gdzie odwiedzili groby Weletów, postaci ważnych dla historii jak i teraźniejszości Welecji, poprzez ich wkład w ukształtowanie weleckich wartości i zasad, jej rozwój i działalność w latach świetności, a także we wznowienie pełnowymiarowej działalności w 2002 r..

 

Zbliżające się święto Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny były okazją do odświeżenia pamięci po blisko 1000 byłych członkach naszego stowarzyszenia.

 

Braciom, co po życia znoju...

 

 

90 ... 14131211109876 ... 1

Strona: