&Viribus Unitis Suum Cuique &

aktualnosci

17 gru 2011

Komersz Talaviji. 17 grudnia w Rydze odbył się Komersz 111 - lecia naszej kartelowej siostry Talavii. Przyjaźnimy się również od 111 lat, a od 88 odwiedzamy się na komerszach, które słyną ze wspaniałej atmosfery. Ten był ostatnim na sta... »

12 gru 2011

Warszawa Welecka - wykłady na kwaterze 12 grudnia 2011 r. (poniedziałek), godzina 18.30, Kwatera Welecji, ul. Warecka 8 (wejście od ul. Świętokrzyskiej, vis a vis Ministerstwa Finansów) - zapraszamy na trzy krótkie wykłady: Ryskie dzie... »

8 gru 2011

Koło nadzwyczajne - przyjęcie nowych członków. Dziś na Kole nadzwyczajnym zostali przyjęci w poczet członków Welecji:   pan Łukasz Wyszomirski , student MISH UW oraz  pan Mateusz Górnicki , student Coll... »

aktualnosci

Podstawą Welecji jest dewiza Viribus Unitis Suum Cuique - co w języku polskim znaczy wspólnymi siłami każdemu co mu się należy. Zwłaszcza drugi człon naszej maksymy ma istotne znaczenie. Wywodzimy zeń zasadę tolerancji i szacunku dla wszystkich poglądów i punktów widzenia.

aktualnosci

Aktualności

Wieczornica Welecka 14 kwi 2007

Wieczornica, czyli Wesele Wyspiańskiego w dworku Szweycerów. Pań i panów, Rachel i chochołów, pisarzy, dziennikarzy, panien młodych, chłopów i chłopek bawiło się prawie setka, do białego rana trochę mniej. Wypito umiarkowanie, kucyk się nie skarżył na obecność gości w stajni, a pies ukradł kiełbasę z rusztu. W przyszłym roku powtórka?

Fuksówka i Wykład na Kwaterze 11 kwi 2007

Fuksówka. W roli oldermana - P. Kornobis.
Po fuksówce, wykład prof. Marcina Kuli "Zmiana symboliki Warszawy po roku 1989"

Wykład fuksowski 4 kwi 2007

Wykład fuksa Krzysztofa Borkowskiego "Giełda dla opornych". Po wykładzie naładowani wiedzą i przeświadczeniem, że trzeba kupować i nie można stracić, kupiliśmy skrzynkę piwa. I rzeczywiście obyło się bez strat.

Komersz Reaktywacyjny i Jajeczko Weleckie 24 mar 2007

Kol. Łukasz Piesiewicz gościł na Komerszu Reaktywacyjnym Poznańskiego Koła Międzykorporacyjnego, zrzeszającego 4 korporacje ze stolicy wielkopolski.
Miało też miejsce Jajeczko Weleckie w domu fil! Kazimierza Augustowskiego.

Wykład na kwaterze 14 mar 2007

Pan Kamil Miszewski wygłosił wykład pt. "Przemiany subkultury więziennej po 1989 roku."