&Viribus Unitis Suum Cuique &

aktualnosci

5 sty 2012

Koło nadzwyczajne - przyjęcie pana Płotka-Niecikowskiego a potem wykład fuksowski kol. Piotra Peiserta. Na dzisiejszym Kole nadzwyczajnym do Welecji przyjęty został pan Stanisław Płotek-Niecikowski , student MISH UW. Witamy kolegę! ... »

21 gru 2011

Spotkanie przedświąteczne. Dziś nie było cośrodowego wykładu. Spotkaliśmy się, żeby złożyć sobie życzenia świąteczne. Wesołych świąt wszystkim!

17 gru 2011

Komersz Talaviji. 17 grudnia w Rydze odbył się Komersz 111 - lecia naszej kartelowej siostry Talavii. Przyjaźnimy się również od 111 lat, a od 88 odwiedzamy się na komerszach, które słyną ze wspaniałej atmosfery. Ten był ostatnim na sta... »

aktualnosci

Podstawą Welecji jest dewiza Viribus Unitis Suum Cuique - co w języku polskim znaczy wspólnymi siłami każdemu co mu się należy. Zwłaszcza drugi człon naszej maksymy ma istotne znaczenie. Wywodzimy zeń zasadę tolerancji i szacunku dla wszystkich poglądów i punktów widzenia.

aktualnosci

Aktualności

Wykład fuksowski 4 kwi 2007

Wykład fuksa Krzysztofa Borkowskiego "Giełda dla opornych". Po wykładzie naładowani wiedzą i przeświadczeniem, że trzeba kupować i nie można stracić, kupiliśmy skrzynkę piwa. I rzeczywiście obyło się bez strat.

Komersz Reaktywacyjny i Jajeczko Weleckie 24 mar 2007

Kol. Łukasz Piesiewicz gościł na Komerszu Reaktywacyjnym Poznańskiego Koła Międzykorporacyjnego, zrzeszającego 4 korporacje ze stolicy wielkopolski.
Miało też miejsce Jajeczko Weleckie w domu fil! Kazimierza Augustowskiego.

Wykład na kwaterze 14 mar 2007

Pan Kamil Miszewski wygłosił wykład pt. "Przemiany subkultury więziennej po 1989 roku."

Wykład na Kwaterze 7 mar 2007

Wykład Marcin Mamonia pt. "Sprawa dla reportera - czyli kulisy powstania reportażu." Nawet bardziej projekcja niż wykład...

Wykład na Kwaterze 17 sty 2007

Michał Zarychta wygłosił wykład pt. "Historii Polski przełomu XVIII i XIX wieku."