&Viribus Unitis Suum Cuique &

aktualnosci

12 gru 2019

Wykład fuksowski: "Historia kryminalistyki" W ten czwartek wysłuchaliśmy wykładu naszego fuksa, Mateusza Stańczyka, na temat historii kryminalistyki. Poznaliśmy historię tej dziedziny nauki, która rozpoczyna się we Francji w XIX w. od zał... »

8 gru 2019

Wycieczka do Podkowy Leśnej Niedzielę spędziliśmy w mieście-ogrodzie, dziecku naszego filistra, Stanisława Lilpopa, chcąc zasmakować w duchu tego miasta. Obcowaliśmy z dobrą architekturą, odwiedziliśmy Stawiska, znaleźliśmy też czas ... »

5 gru 2019

"Elektrotechnika dawniej, dziś i jutro" Na spotkaniu kwaterowym mieliśmy okazję gościć wybitnego inżyniera elektrotechnika, profesora nauk technicznych, wykładowcę Politechniki Warszawskiej, prezydenta IES – IEEE Industrial Electron... »

aktualnosci

Podstawą Welecji jest dewiza Viribus Unitis Suum Cuique - co w języku polskim znaczy wspólnymi siłami każdemu co mu się należy. Zwłaszcza drugi człon naszej maksymy ma istotne znaczenie. Wywodzimy zeń zasadę tolerancji i szacunku dla wszystkich poglądów i punktów widzenia.

aktualnosci

Aktualności

Rejestracja 31 maj 2019

Zapraszamy do rejestracji na wszystkie wydarzenia 56. Komerszu Narodów Bałtyckich

www.bnk2019.eu

Bal Welecji 1 maj 2019

Serdecznie zapraszamy na pierwszy powojenny Bal Welecji, który odbędzie się 28 czerwca, w salonach Domu Polonii w Warszawie. Równo 80 lat później, w dokładnie tym samym miejscu, powraca największe weleckie wydarzenie.

Więcej szczegółów i rejestracja na stronie:

www.bnk2019.eu

56. Komersz Narodów Bałtyckich 15 mar 2019

Korporacja Akademicka Welecja oraz Towarzystwo Tradycji Akademickiej organizują wspólnie 56. Komersz Narodów Bałtyckich. Ten zjazd studentów zrzeszonych w korporacjach akademickich z Łotwy, Estonii, Niemiec i Polski, będzie miał miejsce w Warszawie w dniach 28-30 czerwca 2019.

Serdecznie zapraszamy!

Wykład prof. Zbigniewa Tucholskiego"Zasłużony architekt kolejowy Henryk Genello" 24 sty 2019

W dniu dzisiajszym prof. Zdzisław Tucholski przedstawił referat pt. "Zasłużony architekt kolejowy Henryk Genello". 

Zaprezentowana została sylwetka jednego z naszych filistrów - Henryka Genello (1872-1948), który studiował na Politechnice Ryskiej. Na jego znaczący dorobek architekta kolejowego składało się m.in. zaprojektowanie 50 dworców kolejowych.

 

Więcej o działalności filistra można przeczytać w artykule.

Krzycząc: Polska! 18 sty 2019

W tym tygodniu zrezygnowaliśmy z wykładu na rzecz odwiedzenia instytucji do której mamy kilka kroków z kwatery - Muzeum Narodowego w Warszawie. 

Wystawa "Krzycząc: Polska!" wpisuje się w kalendarz obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości. Tym, których z nami nie byo pozostaje zapoznać się z pokazem tematycznym w Cyfrowym MNW

101 ... 151413121110987 ... 1

Strona: