&Viribus Unitis Suum Cuique &

aktualnosci

5 gru 2019

"Elektrotechnika dawniej, dziś i jutro" Na spotkaniu kwaterowym mieliśmy okazję gościć wybitnego inżyniera elektrotechnika, profesora nauk technicznych, wykładowcę Politechniki Warszawskiej, prezydenta IES – IEEE Industrial Electron... »

21 lis 2019

Wykład otwarty pt.: "Model standardowy" z prof. K. Meissnerem W ostatni czwartek wraz z SKN Filozofii Nauki  UW organizowaliśmy wykład otwarty poświęco ny Modelowi Standardowemu na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Paste... »

16 lis 2019

Śp. fil. dr Arkadiusz Peisert Korporacja Akademicka Welecja z wielkim smutkiem informuje, że w dniu 13 listopada 2019 roku zmarł nagle nasz drogi przyjaciel i wieloletni aktywny członek naszego stowarzyszenia  fil. dr Arkadiusz Peisert. Z... »

aktualnosci

Podstawą Welecji jest dewiza Viribus Unitis Suum Cuique - co w języku polskim znaczy wspólnymi siłami każdemu co mu się należy. Zwłaszcza drugi człon naszej maksymy ma istotne znaczenie. Wywodzimy zeń zasadę tolerancji i szacunku dla wszystkich poglądów i punktów widzenia.

aktualnosci

Aktualności

Krzycząc: Polska! 18 sty 2019

W tym tygodniu zrezygnowaliśmy z wykładu na rzecz odwiedzenia instytucji do której mamy kilka kroków z kwatery - Muzeum Narodowego w Warszawie. 

Wystawa "Krzycząc: Polska!" wpisuje się w kalendarz obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości. Tym, których z nami nie byo pozostaje zapoznać się z pokazem tematycznym w Cyfrowym MNW

Spotkanie organizacyjne 10 sty 2019

Początek nowego roku kalendarzowego to dobry moment, aby poukładać sobie plany na nadchodzący rok. Z myślą o tym, zdecydowaliśmy, że, zamiast zwyczajowego wykładu, urządzimy burzę mózgów i przygotujemy się mentalnie do stojących przed nami wyzwań, jakie zgotuje dla nas 2019 r.

Rybka Rodziny Weleckiej 5 sty 2019

Jak co roku zgromadziliśmy się w szerokim, rodzinnym gronie, aby  wspólnie świętować, składać życzenia i kolędować. Przypominaliśmy sobie kolędy, których już się nauczyliśmy i poznawaliśmy nowe.

Teraz pozostaje czekać kolejny rok, aby ponownie uszłyszeć:

Gaudete! Gaudete! Christus est natus ex Maria Virgine. Gaudete!

 

Wykład prof. dr. hab. Andrzej Wysmołka - "Od muzyki do fizyki" 22 lis 2018

Dzisiejszy wykład wygłosił prof. dr. hab. Andrzej Wysmółek na temat "Od muzyki do fizyki".

Referent, jako fizyk doświadczalny, udowodnił, że złe wspomnienia z lekcji fizyki są wyłącznie wynikiem błędów popełnianych przez nauczycieli. Zapoznaliśmy się w tym czasie z pojęciami częstotliwości i natężenia dźwięku, a także z domowymi sposobami tworzenia muzyki. Natomiast kilku kolegów zapoznało się ze zbawiennym wpływem helu na rozbawienie zgromadzonych.

Wykład dr Takao Ishikawy - "Jeszcze jeden sposób wykorzystania drożdży: choroba Creutzfelda-Jakoba i ich model drożdżowy" 8 lis 2018

Dzisiejszy wykład wygłosił dr Takao Ishikawa na temat: "Jeszcze jeden sposób wykorzystania drożdży: choroba Creutzfelda-Jakoba i ich model drożdżowy". Referent wprowadził nas w tematykę chorób genetycznych związanych z błędnym fałdowaniem białek prionowych, której sztandarowym przykłądem jest tzw. choroba wściekłych krów. Podkreślił przy tym, że strukturę zbliżoną do ludzkich białek prionowych ma Sup 35 - białko występujące w komórce drożdżowej.

Niestety w tym wypadku nie wykorzystamy zdobytej wiedzy w naszej działalności piwowarskiej.

101 ... 1615141312111098 ... 1

Strona: