&Viribus Unitis Suum Cuique &

aktualnosci

24 gru 2020

Weleckie życzenia świąteczne 𝐴𝑑𝑒𝑠𝑡𝑒, 𝑓𝑖𝑑𝑒𝑙𝑒𝑠, 𝑙𝑎𝑒𝑡𝑖 𝑡𝑟𝑖𝑢𝑚𝑝ℎ𝑎𝑛𝑡𝑒𝑠: 𝑉𝑒𝑛𝑖𝑡𝑒, 𝑣𝑒𝑛𝑖𝑡𝑒 𝑖𝑛 𝐵𝑒𝑡ℎ𝑙𝑒𝑚... »

10 lis 2020

Przedłużenie zawieszenia działalności - COVID-19 Sytuacja w kraju wciąż jest niepokojąca, dlatego prezydium zawiesiło wykłady i spotkania do końca bieżącego roku. Mamy nadzieję, że już niedługo, w 2021 roku, spotkamy się znów na kwaterze.

9 lis 2020

Audycja radiowa poświęcona Domowi Weleckiemu W ostatnią niedzielę w radiu RDC odbyła się audycja poświęcona Domowi Weleckiemu, ale również szerzej - samej Welecji. Jan Lipski opowiadał o historii naszej kwatery oraz samej korporacji, a p... »

aktualnosci

Podstawą Welecji jest dewiza Viribus Unitis Suum Cuique - co w języku polskim znaczy wspólnymi siłami każdemu co mu się należy. Zwłaszcza drugi człon naszej maksymy ma istotne znaczenie. Wywodzimy zeń zasadę tolerancji i szacunku dla wszystkich poglądów i punktów widzenia.

aktualnosci

Aktualności

Audycja radiowa poświęcona Domowi Weleckiemu 9 lis 2020

W ostatnią niedzielę w radiu RDC odbyła się audycja poświęcona Domowi Weleckiemu, ale również szerzej - samej Welecji. Jan Lipski opowiadał o historii naszej kwatery oraz samej korporacji, a przede wszystkim jej członków, przeplatając je wieloma zabawnymi anegdotami. W nagraniu pojawiły się również wybrane pieśni z wydanej przez Welecję w 2013 roku płyty. Zapraszamy do zakładki "Dom Welecki" w dziale "Czytelnia", gdzie można znaleźć link do materiału - zachęcamy do wysłuchania.

Dom Welecki

137 lat istnienia Welecji 26 paź 2020

Ze względu na powagę sytuacji w kraju oraz odpowiedzialność za zdrowie innych i własne odwołaliśmy część uroczystości z okazji 137. rocznicy powstania naszej kochanej Welecji, w tym komersz rocznicowy. Natomiast na sobotniej mszy świętej celebrowanej tradycyjnie w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela w intencji korporacji, kartelu, a także naszych rodzin i przyjaciół wystawiliśmy poczet sztandarowy. W uroczystości wzięła udział również Rodzina Welecka, nasi bracia Arkoni i koleżanki z Platerii Varsoviensis. Całe wydarzenie miało piękny, acz skromny charakter. Następnie udaliśmy się w ten słoneczny, jesienny dzień na spacer po Łazienkach. Pięknie uczciliśmy tę rocznicę!

Zawieszenie działalności - COVID-19 16 paź 2020

W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną w kraju prezydium podjęło decyzję o zawieszeniu na miesiąc spotkań na kwaterze i odwołaniu komerszu. Mamy nadzieję, że sytuacja jest przejściowa i jeszcze w listopadzie znów będziemy mogli się spotkać. Welecja życzy wszystkim dużo zdrowia!

Meteoryty - skarby z nieba 15 paź 2020

Dzisiaj o nieożywionych przybyszach z przestrzeni kosmicznej opowiadał nam nasz drogi Tomasz Gargól, który jest kolekcjonerem tych niezwykłych skał i członkiem Polskiego Towarzystwa Meteorytowego. Dowiedzieliśmy się, czym różni się meteoryt od meteoru i meteoroidu, jak  je klasyfikujemy i co mogą nam powiedzieć o składzie i historii kosmosu. Oprócz tego prelegent przyniósł eksponaty ze swojej kolekcji - jedynie połowę! - dzięki czemu mogliśmy się zapoznać z ich piękną różnorodnością. Pytań od ciekawych tematu gości i Weletów było co niemiara, a wieczór trwał w najlepsze do późna przy pianinie i trunkach - tak jak lubimy najbardziej.

Dołączamy kilka zdjęć.

Praktyczne porady o zarządzaniu zespołem projektowym - wykład barwiarski 8 paź 2020

W ten czwartek wysłuchaliśmy wykładu barwiarskiego kol. Jana Żółtowskiego poświęconego budowaniu zespołu i temu, jak ustrzec się przed porażką realizowanych przez nas projektów. Nasz kolega w ciekawy sposób zaznaczył najważniejsze problemy, z jakimi mierzą się zespoły oraz jak źle postawione cele prowadzą do marnotrawienia kapitału i energii, a, mimo prawidłowej realizacji, projekty umierają i nie pełnią długofalowo swojej funkcji. Przyglądaliśmy się też tym zagadnieniom przez pryzmat naszego weleckiego podwórka, by nasze wysiłki lepiej służyły społeczności i nam samym. Nie mogło oczywiście zabraknąć gorących dyskusji przy kuflu piwa do późnej nocy - trochę się rozemocjonowaliśmy pierwszym wykładem w tym roku akademickim, kiedy spotkaliśmy się w naszym weleckim gronie. Atmosfera wszak była cudowna!

100 ... 654321

Strona: