&Viribus Unitis Suum Cuique &

aktualnosci

26 paź 2020

137 lat istnienia Welecji Ze względu na powagę sytuacji w kraju oraz odpowiedzialność za zdrowie innych i własne odwołaliśmy część uroczystości z okazji 137. rocznicy powstania naszej kochanej Welecji, w tym komersz rocznicowy. Natomiast... »

16 paź 2020

Zawieszenie działalności - COVID-19 W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną w kraju prezydium podjęło decyzję o zawieszeniu na miesiąc spotkań na kwaterze i odwołaniu komerszu. Mamy nadzieję, że sytuacja jest przejśc... »

15 paź 2020

Meteoryty - skarby z nieba Dzisiaj o nieożywionych przybyszach z przestrzeni kosmicznej opowiadał nam nasz drogi Tomasz Gargól, który jest kolekcjonerem tych niezwykłych skał i członkiem Polskiego Towarzystwa Meteorytowego. Dowiedzieliśmy s... »

aktualnosci

Podstawą Welecji jest dewiza Viribus Unitis Suum Cuique - co w języku polskim znaczy wspólnymi siłami każdemu co mu się należy. Zwłaszcza drugi człon naszej maksymy ma istotne znaczenie. Wywodzimy zeń zasadę tolerancji i szacunku dla wszystkich poglądów i punktów widzenia.

aktualnosci

Aktualności

Jak zminimalizować intensywność suszy? 1 paź 2020

Dziś zainaugurowaliśmy rok akademicki wykładem  otwartym poświęconym aktualnemu problemowi, jakim jest gospodarka wodna i susza w Polsce. Naszym prelegentów był pracownik Zakładu Hydrobiologii UW, dr hab. Andrzej Mikulski, który przybliżył nam ten temat. 

Dyskusje na tematy bliżej i dalej związane z prelekcją ciągnęły się do późnych godzin wieczornych.

Lista Grobów Weleckich 31 sie 2020

Na naszej stronie internetowej w sekcji "Historia" pojawiła się ogólnodostępna Lista Grobów Weleckich, gdzie znajdują się informacje o miejscu ostatniego spoczynku naszych braci. Zachęcamy do zapoznania się z tym dokumentem.

76. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego 1 sie 2020

Tradycyjnie 1. sierpnia nasza korporacja obchodziła rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, w którym walczyło także wielu Weletów. Obchody rozpoczęliśmy od Powązek Wojskowych, gdzie wystawiliśmy sztandar podczas oficjalnych uroczystości przed pomnikiem Gloria Victis. Następnie uczciliśmy pamięć bohaterów tamtych dni knajpą patriotyczną, która zgromadziła przedstawicieli bratniej Arkonii, którzy podarowali nam przy tej okazji piękny kufel, jak i członków Sarmatii, Respubliki, krakowskich Corolli i Arcadii, lubelskiej Astrei Lubliniensis i łódzkiej Giedyminii Ostrogiensis. Pojawił się również gość z Innsbrucka z Universitatssangerschaft Skalden. Tego wieczoru naszym śpiewom pięknie akompaniował przy pianinie Tomasz Gargól. 

Komersz X-lecia reaktywacji Konwentu Arcadia i wieczornica Roaring 20's w Krakowie 24 lip 2020

W ten weekend aż ośmioosobowa delegacja Welecji gościła w Królewskim Mieście Krakowie na zaproszenie Konwentu Arcadia, który świętował dziesięciolecie reaktywacji. Komersz w średniowiecznych piwnicach, następnego dnia wieczornica w przepięknej siedzibie Cechu Rzemiosł Spożywczych, w niedzielę dolce far niente w ogrodach Domu Mehoffera. W międzyczasie zwiedzanie zakamarków Grodu Kraka. Och, Weleci dawno nie bawili się tak dobrze! Niektórych tak bardzo urzekł czar miasta, że zostali do poniedziałku. Ale to już inna historia. 

Vivat, Crescat, Floreat Konwent Arcadia in Aeternum!

Nowe władze 30 cze 2020

Dziś odbyło się koło sprawozdawczo-wyborcze. 

Absolutorium uzyskało ustępujące Prezydium w składzie: 

Prezes: Maciej Sygit,

Wiceprezes zewnętrzny: Aleksander Czułowski,

Wiceprezes wewnętrzny: Jan Lipski,

Sekretarz: Łukasz Szostak,

Skarbnik: Maciej Włoczewski.

 

Wybrano nowe prezydium:

Prezes: Jan Lipski,

Wiceprezes zewnętrzny: Stanisław Włoczewski,

Wiceprezes wewnętrzny: Albert Pielak,

Sekretarz: Mateusz Stańczyk,

Skarbnik: Maciej Włoczewski.

 

Gratulujemy wyboru obecnemu prezydium i uzyskania absolutorium ustępującemu. Czeka nas rok akademicki pełen nowych wrażeń.

100 ... 7654321

Strona: