&Viribus Unitis Suum Cuique &

aktualnosci

8 lis 2018

Wykład dr Takao Ishikawy - "Jeszcze jeden sposób wykorzystania drożdży: choroba Creutzfelda-Jakoba i ich model drożdżowy" Dzisiejszy wykład wygłosił dr Takao Ishikawa na temat: "Jeszcze jeden sposób wykorzystania drożdży: chor... »

27 paź 2018

Komersz extern 135-lecia Welecji W ten weekend Welecja obchodziła swoje 135-lecie. Obchody rozpoczął Apel pamięci poległych i pomordowanych w wojnach światowych Weletów, który tradycyjnie miał miejsce na Kopcu Powstania Warszawskiego w pi... »

18 paź 2018

Welecki brydż Dziś na kwaterze odbyła się lekcja brydża dla początkujących - najmłodszego weleckiego pokolenia. Po niej kilka towarzyskich robrów dla utrwalenia zasady, że kto gra w piki, ten...

aktualnosci

Podstawą Welecji jest dewiza Viribus Unitis Suum Cuique - co w języku polskim znaczy wspólnymi siłami każdemu co mu się należy. Zwłaszcza drugi człon naszej maksymy ma istotne znaczenie. Wywodzimy zeń zasadę tolerancji i szacunku dla wszystkich poglądów i punktów widzenia.

aktualnosci

Aktualności

Koło Sprawozdawczo-Wyborcze 14 cze 2018

Koło Sprawozdawczo-Wyborcze Korporacji Akademickiej Welecja zebrane 14 czerwca 2018 roku udzieliło absolutorium ustępującemu Prezydium i wybrało nowe w składzie:

 

kol. Stanisław Włoczewski - prezes

kol. Aleksander Czułowski - wiceprezes zewnętrzny

kol. Maciej Włoczewski - wiceprezes wewnętrzny

kol. Mateusz Demus - skarbnik

kol. Łukasz Szostak - sekretarz

 

 

Funkcję oldermana Koło powierzyło kol. Aleksandrowi Czułowskiemu.

Francisco Franco - zbrodniarz czy bohater? - dr hab. Paweł Skibiński 19 kwi 2018

Trudno o lepszego eksperta temacie gen. Franco jak autora monografii "Państwo generała Franco": ustrój Hiszpanii w latach 1936–1967 - dr hab. Pawła Skibińskiego. Kompleksowe podejście do postaci hiszpańskiego autokraty nie dało jednak wielu słuchaczom jednoznaczej odpowiedzi - zbrodniarz czy bohater?

Recital akordeonowy Patryka Sztabińskiego 5 kwi 2018

Jeśli organy to królewski instrument, to Patryk Sztabiński na recitalu na naszej kwaterze udowodnił, że akordeon jest z nimi przynajmniej blisko spokrewniony. Bogactwo dźwięku, dynamika jak i samo piękno instrumentu mogliśmy poznać we wspaniałym repertuarze - od Bacha, przez klasykę, tango aż do muzyki ludowej bałkanów. Doskonały występ artysty, znanego w naszym gronie z udziału w ostatniej wieczornicy, zachwycił jak i pozostawił wielki apetyt na więcej!

"Narodowe Siły Zbrojne 1942-1947" - Michał Gniadek-Zieliński 1 mar 2018

Wykład na temat NSZ-u przyciągnął liczne grono słuchaczy. Z mapą i z przewodnikiem w postaci prelegenta wędrowaliśmy szlakami bojowymi między innymi Brygady Świętokrzyskiej. Nie zabrakło pytań na weleckie tematy jak o postać fil. Ludwika Wekera i tajemniczej kartki pocztowej za pomocą której wyśledzono Tirpitza... kto był ten wie!

"Motywacja w pracy kreatywnej" - Krzysztof Noworyta 26 lut 2018

Krzysztof Noworyta jest pracownikiem polskiej branży kreatywnej, w tym między innymi współautorem filmu The Unconquered dla IPN. Prelegent prezentował nam na podstawie swojego dorobku zawodowego i życiowego dynamikę procesu twórczego, istotne wyzwania jak i trudności, których możemy podczas niego doświadczyć. W dyskusji rozmawialiśmy na temat perspektyw, celowości i formy promocji Polski, polskiej historii jak i polskiej marki na świecie.

90 ... 7654321

Strona: