&Viribus Unitis Suum Cuique &

aktualnosci

24 gru 2020

Weleckie życzenia świąteczne 𝐴𝑑𝑒𝑠𝑡𝑒, 𝑓𝑖𝑑𝑒𝑙𝑒𝑠, 𝑙𝑎𝑒𝑡𝑖 𝑡𝑟𝑖𝑢𝑚𝑝ℎ𝑎𝑛𝑡𝑒𝑠: 𝑉𝑒𝑛𝑖𝑡𝑒, 𝑣𝑒𝑛𝑖𝑡𝑒 𝑖𝑛 𝐵𝑒𝑡ℎ𝑙𝑒𝑚... »

10 lis 2020

Przedłużenie zawieszenia działalności - COVID-19 Sytuacja w kraju wciąż jest niepokojąca, dlatego prezydium zawiesiło wykłady i spotkania do końca bieżącego roku. Mamy nadzieję, że już niedługo, w 2021 roku, spotkamy się znów na kwaterze.

9 lis 2020

Audycja radiowa poświęcona Domowi Weleckiemu W ostatnią niedzielę w radiu RDC odbyła się audycja poświęcona Domowi Weleckiemu, ale również szerzej - samej Welecji. Jan Lipski opowiadał o historii naszej kwatery oraz samej korporacji, a p... »

aktualnosci

Podstawą Welecji jest dewiza Viribus Unitis Suum Cuique - co w języku polskim znaczy wspólnymi siłami każdemu co mu się należy. Zwłaszcza drugi człon naszej maksymy ma istotne znaczenie. Wywodzimy zeń zasadę tolerancji i szacunku dla wszystkich poglądów i punktów widzenia.

aktualnosci

Aktualności

Zawieszenie działalności - COVID-19 16 paź 2020

W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną w kraju prezydium podjęło decyzję o zawieszeniu na miesiąc spotkań na kwaterze i odwołaniu komerszu. Mamy nadzieję, że sytuacja jest przejściowa i jeszcze w listopadzie znów będziemy mogli się spotkać. Welecja życzy wszystkim dużo zdrowia!

Meteoryty - skarby z nieba 15 paź 2020

Dzisiaj o nieożywionych przybyszach z przestrzeni kosmicznej opowiadał nam nasz drogi Tomasz Gargól, który jest kolekcjonerem tych niezwykłych skał i członkiem Polskiego Towarzystwa Meteorytowego. Dowiedzieliśmy się, czym różni się meteoryt od meteoru i meteoroidu, jak  je klasyfikujemy i co mogą nam powiedzieć o składzie i historii kosmosu. Oprócz tego prelegent przyniósł eksponaty ze swojej kolekcji - jedynie połowę! - dzięki czemu mogliśmy się zapoznać z ich piękną różnorodnością. Pytań od ciekawych tematu gości i Weletów było co niemiara, a wieczór trwał w najlepsze do późna przy pianinie i trunkach - tak jak lubimy najbardziej.

Dołączamy kilka zdjęć.

Praktyczne porady o zarządzaniu zespołem projektowym - wykład barwiarski 8 paź 2020

W ten czwartek wysłuchaliśmy wykładu barwiarskiego kol. Jana Żółtowskiego poświęconego budowaniu zespołu i temu, jak ustrzec się przed porażką realizowanych przez nas projektów. Nasz kolega w ciekawy sposób zaznaczył najważniejsze problemy, z jakimi mierzą się zespoły oraz jak źle postawione cele prowadzą do marnotrawienia kapitału i energii, a, mimo prawidłowej realizacji, projekty umierają i nie pełnią długofalowo swojej funkcji. Przyglądaliśmy się też tym zagadnieniom przez pryzmat naszego weleckiego podwórka, by nasze wysiłki lepiej służyły społeczności i nam samym. Nie mogło oczywiście zabraknąć gorących dyskusji przy kuflu piwa do późnej nocy - trochę się rozemocjonowaliśmy pierwszym wykładem w tym roku akademickim, kiedy spotkaliśmy się w naszym weleckim gronie. Atmosfera wszak była cudowna!

Jak zminimalizować intensywność suszy? 1 paź 2020

Dziś zainaugurowaliśmy rok akademicki wykładem  otwartym poświęconym aktualnemu problemowi, jakim jest gospodarka wodna i susza w Polsce. Naszym prelegentów był pracownik Zakładu Hydrobiologii UW, dr hab. Andrzej Mikulski, który przybliżył nam ten temat. 

Dyskusje na tematy bliżej i dalej związane z prelekcją ciągnęły się do późnych godzin wieczornych.

Lista Grobów Weleckich 31 sie 2020

Na naszej stronie internetowej w sekcji "Historia" pojawiła się ogólnodostępna Lista Grobów Weleckich, gdzie znajdują się informacje o miejscu ostatniego spoczynku naszych braci. Zachęcamy do zapoznania się z tym dokumentem.

101 ... 7654321

Strona: