&Viribus Unitis Suum Cuique &

aktualnosci

24 gru 2020

Weleckie życzenia świąteczne 𝐴𝑑𝑒𝑠𝑡𝑒, 𝑓𝑖𝑑𝑒𝑙𝑒𝑠, 𝑙𝑎𝑒𝑡𝑖 𝑡𝑟𝑖𝑢𝑚𝑝ℎ𝑎𝑛𝑡𝑒𝑠: 𝑉𝑒𝑛𝑖𝑡𝑒, 𝑣𝑒𝑛𝑖𝑡𝑒 𝑖𝑛 𝐵𝑒𝑡ℎ𝑙𝑒𝑚... »

10 lis 2020

Przedłużenie zawieszenia działalności - COVID-19 Sytuacja w kraju wciąż jest niepokojąca, dlatego prezydium zawiesiło wykłady i spotkania do końca bieżącego roku. Mamy nadzieję, że już niedługo, w 2021 roku, spotkamy się znów na kwaterze.

9 lis 2020

Audycja radiowa poświęcona Domowi Weleckiemu W ostatnią niedzielę w radiu RDC odbyła się audycja poświęcona Domowi Weleckiemu, ale również szerzej - samej Welecji. Jan Lipski opowiadał o historii naszej kwatery oraz samej korporacji, a p... »

aktualnosci

Podstawą Welecji jest dewiza Viribus Unitis Suum Cuique - co w języku polskim znaczy wspólnymi siłami każdemu co mu się należy. Zwłaszcza drugi człon naszej maksymy ma istotne znaczenie. Wywodzimy zeń zasadę tolerancji i szacunku dla wszystkich poglądów i punktów widzenia.

aktualnosci

Aktualności

Praktyczne porady o zarządzaniu zespołem projektowym - wykład barwiarski 8 paź 2020

W ten czwartek wysłuchaliśmy wykładu barwiarskiego kol. Jana Żółtowskiego poświęconego budowaniu zespołu i temu, jak ustrzec się przed porażką realizowanych przez nas projektów. Nasz kolega w ciekawy sposób zaznaczył najważniejsze problemy, z jakimi mierzą się zespoły oraz jak źle postawione cele prowadzą do marnotrawienia kapitału i energii, a, mimo prawidłowej realizacji, projekty umierają i nie pełnią długofalowo swojej funkcji. Przyglądaliśmy się też tym zagadnieniom przez pryzmat naszego weleckiego podwórka, by nasze wysiłki lepiej służyły społeczności i nam samym. Nie mogło oczywiście zabraknąć gorących dyskusji przy kuflu piwa do późnej nocy - trochę się rozemocjonowaliśmy pierwszym wykładem w tym roku akademickim, kiedy spotkaliśmy się w naszym weleckim gronie. Atmosfera wszak była cudowna!

Jak zminimalizować intensywność suszy? 1 paź 2020

Dziś zainaugurowaliśmy rok akademicki wykładem  otwartym poświęconym aktualnemu problemowi, jakim jest gospodarka wodna i susza w Polsce. Naszym prelegentów był pracownik Zakładu Hydrobiologii UW, dr hab. Andrzej Mikulski, który przybliżył nam ten temat. 

Dyskusje na tematy bliżej i dalej związane z prelekcją ciągnęły się do późnych godzin wieczornych.

Lista Grobów Weleckich 31 sie 2020

Na naszej stronie internetowej w sekcji "Historia" pojawiła się ogólnodostępna Lista Grobów Weleckich, gdzie znajdują się informacje o miejscu ostatniego spoczynku naszych braci. Zachęcamy do zapoznania się z tym dokumentem.

76. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego 1 sie 2020

Tradycyjnie 1. sierpnia nasza korporacja obchodziła rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, w którym walczyło także wielu Weletów. Obchody rozpoczęliśmy od Powązek Wojskowych, gdzie wystawiliśmy sztandar podczas oficjalnych uroczystości przed pomnikiem Gloria Victis. Następnie uczciliśmy pamięć bohaterów tamtych dni knajpą patriotyczną, która zgromadziła przedstawicieli bratniej Arkonii, którzy podarowali nam przy tej okazji piękny kufel, jak i członków Sarmatii, Respubliki, krakowskich Corolli i Arcadii, lubelskiej Astrei Lubliniensis i łódzkiej Giedyminii Ostrogiensis. Pojawił się również gość z Innsbrucka z Universitatssangerschaft Skalden. Tego wieczoru naszym śpiewom pięknie akompaniował przy pianinie Tomasz Gargól. 

Komersz X-lecia reaktywacji Konwentu Arcadia i wieczornica Roaring 20's w Krakowie 24 lip 2020

W ten weekend aż ośmioosobowa delegacja Welecji gościła w Królewskim Mieście Krakowie na zaproszenie Konwentu Arcadia, który świętował dziesięciolecie reaktywacji. Komersz w średniowiecznych piwnicach, następnego dnia wieczornica w przepięknej siedzibie Cechu Rzemiosł Spożywczych, w niedzielę dolce far niente w ogrodach Domu Mehoffera. W międzyczasie zwiedzanie zakamarków Grodu Kraka. Och, Weleci dawno nie bawili się tak dobrze! Niektórych tak bardzo urzekł czar miasta, że zostali do poniedziałku. Ale to już inna historia. 

Vivat, Crescat, Floreat Konwent Arcadia in Aeternum!

101 ... 87654321

Strona: