&Viribus Unitis Suum Cuique &

aktualnosci

12 paź 2017

„Bogactwa naturalne – dar boży czy szatańskie ekskrementy” – wykład Grzegorza Pytla

5 paź 2017

„Dezinformacja jako narzędzie prowadzenia współczesnych wojen” – wykład dr Łukasza Kistra Wykład inaugurujący rok akademicki 2017/2018 wygłosił dr Łukasz Kister. 

20 sie 2017

Knajpa patriotyczna W dzisiejszym dniu, na kwaterze Welecji, odbyła się knajpa patriotyczna. Nie obyło się bez śpiewu w gronie najbliższych!

aktualnosci

Podstawą Welecji jest dewiza Viribus Unitis Suum Cuique - co w języku polskim znaczy wspólnymi siłami każdemu co mu się należy. Zwłaszcza drugi człon naszej maksymy ma istotne znaczenie. Wywodzimy zeń zasadę tolerancji i szacunku dla wszystkich poglądów i punktów widzenia.

aktualnosci

Aktualności

Wykład fuksowski kol. Macieja Włoczewskiego pt. "Ołówek, piórko i tusz, czyli artystyczna strona Welecji" 16 mar 2017

Dzisiaj kol. Maciej Włoczewski, student V roku warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych opowiedział nam o swoich znakomitych "poprzednikach" w Welecji. Wykład pod wdzięcznym tytułem "Ołówek, piórko i tusz, czyli artystyczna strona Welecji" był swbodną acz nie pozbawioną rzetelnej naukowej podbudowy podróżą poprzez twórczość takich artystów jak:  Tadeusz Lucjan Gronowski ( polski grafik, malarz, architekt wnętrz, twórca plakatów, ilustrator książek. Pionier nowoczesnego plakatu) , Jan Mucharski (grafik), czy Bogdan Pniewski (architekt, przedstawiciel poskiego modernizmu). 

Wykład p. Aleksandry Rybińskiej pt. "Od Unii Europejskiej do współpracy w ramach luźnych regionalnych bloków?" 3 mar 2017

Na kwaterze gościliśmy dzisiaj p. Aleksandrę Rybińską, politologa i dziennikarkę, która opowiedziała nam o możliwych scenariuszach dotyczących przyszłości Unii Europejskiej.  

Bujaj się Fela! 18 lut 2017

Było warszwsko! Kolejna z cyklu weleckich potańcówek zebrała entuzjastyczne recenzje. Czyż może to jednak kogokolwiek dziwić skoro sam potężny Archikrator - prezes Welecji - dał najwyższy protektorat? Nie powinno.  
Wśród zaproszonych gości - jak głoszą szeptane wieści - znaleźli się: piękna Czarna Mańka, prezes Państwowego Banku Zbożowego (incognito), Gruby Josek, Felek Zdankiewicz et consortes.
Do tańca zaś przygrywała nam kapela w składzie: p. Natalia Kordiak - wokal, p. Krzysztof Ostrowski - piano, p. Paweł Zwierzyński-Pióro - kontrabas. 

"Bujaj się Fela, bo jutro niedziela,
 W niedzielę na medal zabawa!
 Wszystko jedno niech ja stracę.
 Ja funduję i ja płacę!
 Reszta frajer dziś i wysiadka!"

Dziękujemy!

Aktualizacja inwentarza archiwalnego 16 lut 2017

W dniu dzisiejszym zaktualizowano inwentarz zespołu archiwalnego "Korporacja Akademicka Welecja", który od teraz jest dostępny w zakładce  "Historia".

 

Projekt współfinansowano ze środków otrzymanych od Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych w ramach konkursu "Wspieranie działań archiwalnych 2016".

Wykład fuksowski kol. Stanisława Włoczewskiego pt. "Praktyczny poradnik o winie - czyli jak pić dobrze i tanio" 26 sty 2017

Dzisiaj na kwaterze długo wyczekiwany wykład znawcy i konesera win Stanisława Włoczewskiego, który w gąszczu zachęcajacych buteleczek potrafił wyjasnić kolegom jak nie dać się nabić w butlekę wybierając wino zarówno w rozsądnej jak i wygórowanej cenenie.

88 ... 987654321

Strona: