&Viribus Unitis Suum Cuique &

aktualnosci

8 gru 2016

Promocja Książki "Trzeci Front" Filipa Molendy W ostatni czwartek odbyła się promocja książki, połączona z wieczorem autorskim "Trzeci Front" Filipa Molendy. "Trzeci Front" jest prozatorskim debiutem Filipa Molendy, bada... »

1 gru 2016

Wykład prof. Małgorzaty Gersdorf Dziś odwiedziła nas pani prof. Małgorzata Gersdorf, Pierwsza Prezes Sądu Najwyższego, z wykładem na temat kierowanej przez nią instytucji. Po części merytorycznej przyszła kolej na weleckie wspominki, po... »

24 lis 2016

Lekcja śpiewu Dziś odbyła się tradycyjna przedświąteczna lekcja śpiewu pod kierownictwem niezastąpionej pani Hanny Stankiewicz - Jóźwickiej. Tradycyjnie też, poza szlifowaniem najważniejszych melodii, w tym "Pieśni do Barw", ... »

aktualnosci

Podstawą Welecji jest dewiza Viribus Unitis Suum Cuique - co w języku polskim znaczy wspólnymi siłami każdemu co mu się należy. Zwłaszcza drugi człon naszej maksymy ma istotne znaczenie. Wywodzimy zeń zasadę tolerancji i szacunku dla wszystkich poglądów i punktów widzenia.

aktualnosci

Aktualności

Wykład filistra Michała Wołłejki pt. "Czechy piwem kuszące - o warzeniu, podawaniu i piciu piwa w Czechach." 27 paź 2016

Dzisiejszy wykład filistra Michała Wołłejki pt. "Czechy piwem kuszące - o warzeniu, podawaniu i piciu piwa w Czechach" wywłał żywe reakcje kolegów i przybyłych gości. Długie i pełne pasji dyskusje przeniosły się w kuluary, gdzie zdobyta na wykładzie teoretyczna wiedza została poddana gruntownej weryfikacji empirycznej. 

Informacja o wykładzie otwartym 11 paź 2016

Korporacja Akademicka Welecja i TTA mają zaszczyt zaprosić na wykład naukowy pt. "Mickiewicz i filomaci - prawda i legenda", który zostanie wygłoszony przez pana Sławomira Kopra, historyka, pisarza i publicystę. 

Wykład jest efektem współpracy z Towarzystwem Tradycji Akademickiej, odbędzie się 13 października 2016 r. o godz. 19.00, przy ul. Wareckiej 8 klatka nr 4.

Wykład Włodzimierza Sroczyńskiego na temat badań genealogicznych 10 paź 2016

6 października mieliśmy zaszczyt gościć pana Włodzimierza Sroczyńskiego, członka Polskiego Towarzystwa Genealogicznego, który wygłosił prelekcję na temat badań genealogicznych. Nowy semestr wykładów naukowych uznajemy tym samym za rozpoczęty!

Żałoba po śmierci fil. Witolda Januszkowskiego z Konwentu Polonia. 14 wrz 2016

W dniu dzisiejszym dotarła do nas smutna wiadomość - 13. września, w Toruniu, w wieku 93. lat zmarł fil. Witold Januszkowski. Ś.p. Fil. Witold, urodził się w Wilnie 24 X 1922 r., był żołnierzem września 1939 r. (jako ochotnik) i Armii Krajowej (ps. Pobóg, Grabowski). Po wojnie ukończył chemię na Uniwersytecie Toruńskim, był nauczycielem akademickim.

 

Braciom co po życia znoju...

1. sierpnia 1 sie 2016

Jak co roku poczet sztandarowy Welecji wziął udział w uroczystościach upamiętniających wybuch Powstania Warszawskiego przy pomniku Gloria Victis na warszawskich Powązkach.

85 ... 10987654321

Strona: