&Viribus Unitis Suum Cuique &

aktualnosci

23 mar 2017

Projekcja filmu "Most na rzece Kwai" Dzisiejszy wieczór poświęciliśmy na przypomnienie sobie, klasycznego już dzieła Davida Leana, "Most na rzece Kwai" ( The Bridge on the River Kwai , 1957),  opartego na powieści Le Pont de ... »

16 mar 2017

Wykład fuksowski kol. Macieja Włoczewskiego pt. "Ołówek, piórko i tusz, czyli artystyczna strona Welecji" Dzisiaj kol. Maciej Włoczewski, student V roku warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych opowiedział nam o swoich znakomitych "poprzed... »

3 mar 2017

Wykład p. Aleksandry Rybińskiej pt. "Od Unii Europejskiej do współpracy w ramach luźnych regionalnych bloków?" Na kwaterze gościliśmy dzisiaj p. Aleksandrę Rybińską, politologa i dziennikarkę, która opowiedziała nam o możliwych scena... »

aktualnosci

Podstawą Welecji jest dewiza Viribus Unitis Suum Cuique - co w języku polskim znaczy wspólnymi siłami każdemu co mu się należy. Zwłaszcza drugi człon naszej maksymy ma istotne znaczenie. Wywodzimy zeń zasadę tolerancji i szacunku dla wszystkich poglądów i punktów widzenia.

aktualnosci

Aktualności

Wieczornica welecka 19 lis 2016

Ludamus, bibamus, gaudeamus! - to dźwięczne hasło przyświecało nam w tegorocznej wieczornicy. W środku jesiennej słoty zaprosiliśmy naszych przyjaciół i gości do wspólnej zabawy. Był to wyjątkowo roztańczony wieczór, co ciekawe, z muzyką na żywo!

Wykład filistra dr Jana Trynkowskiego na temat "Spisku Karola Hildenbrandta". 17 lis 2016

Z wykładem przybliżającym tło tzw. Spisku Karola Hildenbrandta gościł dziś na kwaterze filister Konwentu Polonia dr Jan Trynkowski. Sprawa spisku stała się dla prelegenta przyczynkiem do szerszych rozważań na temat: pokrętnej logiki śledztw, stanu polskiej duszy w poł. XIX w., oraz tego jak to możliwe, że syn carskiego policjanta może być dobrym Polakiem.

Komersz Konwentu Polonia 11 lis 2016

W piątek 11 listopada, w  Sopocie, odbył się wyjątkowy komersz Konwentu Polonia. Korporacja skończyła 188 lat i ma się świetnie. Nie wyobraża sobie przyszłości, ani w ogóle żadnego świętowania bez swojej ukochanej Welecji, której, rzecz jasna, nie zabrakło!

Vivat, crescat, floreat Konwent Polonia in aeternum!

Podziękowania dla Browaru Jabłonowo. 31 paź 2016

Podczas komerszu znakomitym piwem mogliśmy raczyć się dzięki uprzejmości Browaru Jabłonowo, który współfinansował naszą uroczystość.

Wizyta na Powązkach 30 paź 2016

Dziś Olderman wraz z fuksami udali się na warszawskie Powązki, gdzie odwiedzili groby Weletów, postaci ważnych dla historii jak i teraźniejszości Welecji, poprzez ich wkład w ukształtowanie weleckich wartości i zasad, jej rozwój i działalność w latach świetności, a także we wznowienie pełnowymiarowej działalności w 2002 r..

 

Zbliżające się święto Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny były okazją do odświeżenia pamięci po blisko 1000 byłych członkach naszego stowarzyszenia.

 

Braciom, co po życia znoju...

 

 

87 ... 11109876543 ... 1

Strona: