&Viribus Unitis Suum Cuique &

aktualnosci

19 lis 2016

Wieczornica welecka Ludamus, bibamus, gaudeamus! - to dźwięczne hasło przyświecało nam w tegorocznej wieczornicy. W środku jesiennej słoty zaprosiliśmy naszych przyjaciół i gości do wspólnej zabawy. Był to wyjątkowo roztańczony wieczór, co ciekawe, z muzyką na żywo!

17 lis 2016

Wykład filistra dr Jana Trynkowskiego na temat "Spisku Karola Hildenbrandta". Z wykładem przybliżającym tło tzw. Spisku Karola Hildenbrandta gościł dziś na kwaterze filister Konwentu Polonia dr Jan Trynkowski. Sprawa spisku stała się dla ... »

11 lis 2016

Komersz Konwentu Polonia W piątek 11 listopada, w  Sopocie, odbył się wyjątkowy komersz Konwentu Polonia. Korporacja skończyła 188 lat i ma się świetnie. Nie wyobraża sobie przyszłości, ani w ogóle żadnego świętowania bez swojej... »

aktualnosci

Podstawą Welecji jest dewiza Viribus Unitis Suum Cuique - co w języku polskim znaczy wspólnymi siłami każdemu co mu się należy. Zwłaszcza drugi człon naszej maksymy ma istotne znaczenie. Wywodzimy zeń zasadę tolerancji i szacunku dla wszystkich poglądów i punktów widzenia.

aktualnosci

Aktualności

Komersz Letni Welecji 30 lip 2016

Dziś odbył się pierwszy po wojnie Komersz letni Welecji. Spotkaliśmy się w gościnnych progach mazurskiej posiadłości rodziny jednego z naszych Filistrów. Oprócz zwyczajowych komerszowych punktów programu nie zabrakło ogniska, kąpieli w pobliskich jeziorach, bitwy wodnej i innych atrakcji. A wszystko to w kartelowym towarzystwie Polonusów z Sopotu, Arkonów z Warszawy i Talavów z Rygi.

 

Vivat, crescat, floreat Welecja in aeternum!

Żałoba po śmierci fil. Muzikantsa z Talavii 20 cze 2016

     W dniu dzisiejszym dotarła do nas smutna wiadomość - w niedzielę, w Rydze, w wieku 83. lat zmarł przyjaciel Polski i Welecji, fil. Andrejs Muzikants Senior. Filister urodził się 16 listopada 1932 roku w Rydze, do Talavii został przyjęty w Australii, 18 czerwca 1955. W związku z powyższym ogłoszona została trzydniowa żałoba.

wykład fil. Macieja Klonowskiego z Konwentu Polonia 16 cze 2016

          Semestr zamkneliśmy wykładem naszego serdecznego przyjaciela fil. Macieja Klonowskiego z Konwentu Polonia, który opowiadał o swoich wyprawach. Nie obyło się bez ciekawych historii, szklaneczki piwa oraz transmisji meczu Polska-Niemcy!

Mecz arkońsko-welecki 9 cze 2016

     W ostatni czwartek odbył się mecz piłkarski pomiędzy drużyną Arkonii, a drużyną Welecji. Wpisywał się on w dłuższą tradycję spotkań sportowych pomiędzy naszymi korporacjami. Kto tym razem okazał się lepszy, a kto odniósł jedynie moralne zwycięztwo wiedzą tylko Ci, którzy grali!

Komersz Arkonii 21 maj 2016

     Dziś liczna welecka delegacja uczestniczyła w komerszu Arkonii. Na komerszu nie zabrakło również naszych braci z Konwentu Polonia. Uroczystość przebiegła radośnie, a dzięki życzliwości pogody udało się przeprowadzić przez Stare Miasto wyjątkowy genzenmarch, którego awangradę stanowiła dorożka ze sztandarem Arkonii. Vivat, crescat, floreat corporatio Arkonia i aeternum!

85 ... 11109876543 ... 1

Strona: