&Viribus Unitis Suum Cuique &

aktualnosci

19 paź 2017

Pogrzeb Starego Strzechy K! Jagiellonia Stanisława Wyganowskiego

18 paź 2017

„Chiny i ich działanie w XXI wieku” – wykład Pawła Behrendta

13 paź 2017

† Stanisław Wyganowski (1919-2017) † Pełni bólu i żałoby zawiadamiamy, że 13 października odszedł od nas w wieku 97 lat  Stary Strzecha K! Jagiellonia Stanisław Wyganowski.  Stanisław Wyganowski był uczestnikiem... »

aktualnosci

Podstawą Welecji jest dewiza Viribus Unitis Suum Cuique - co w języku polskim znaczy wspólnymi siłami każdemu co mu się należy. Zwłaszcza drugi człon naszej maksymy ma istotne znaczenie. Wywodzimy zeń zasadę tolerancji i szacunku dla wszystkich poglądów i punktów widzenia.

aktualnosci

Aktualności

Wykład p. Aleksandry Rybińskiej pt. "Od Unii Europejskiej do współpracy w ramach luźnych regionalnych bloków?" 3 mar 2017

Na kwaterze gościliśmy dzisiaj p. Aleksandrę Rybińską, politologa i dziennikarkę, która opowiedziała nam o możliwych scenariuszach dotyczących przyszłości Unii Europejskiej.  

Bujaj się Fela! 18 lut 2017

Było warszwsko! Kolejna z cyklu weleckich potańcówek zebrała entuzjastyczne recenzje. Czyż może to jednak kogokolwiek dziwić skoro sam potężny Archikrator - prezes Welecji - dał najwyższy protektorat? Nie powinno.  
Wśród zaproszonych gości - jak głoszą szeptane wieści - znaleźli się: piękna Czarna Mańka, prezes Państwowego Banku Zbożowego (incognito), Gruby Josek, Felek Zdankiewicz et consortes.
Do tańca zaś przygrywała nam kapela w składzie: p. Natalia Kordiak - wokal, p. Krzysztof Ostrowski - piano, p. Paweł Zwierzyński-Pióro - kontrabas. 

"Bujaj się Fela, bo jutro niedziela,
 W niedzielę na medal zabawa!
 Wszystko jedno niech ja stracę.
 Ja funduję i ja płacę!
 Reszta frajer dziś i wysiadka!"

Dziękujemy!

Aktualizacja inwentarza archiwalnego 16 lut 2017

W dniu dzisiejszym zaktualizowano inwentarz zespołu archiwalnego "Korporacja Akademicka Welecja", który od teraz jest dostępny w zakładce  "Historia".

 

Projekt współfinansowano ze środków otrzymanych od Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych w ramach konkursu "Wspieranie działań archiwalnych 2016".

Wykład fuksowski kol. Stanisława Włoczewskiego pt. "Praktyczny poradnik o winie - czyli jak pić dobrze i tanio" 26 sty 2017

Dzisiaj na kwaterze długo wyczekiwany wykład znawcy i konesera win Stanisława Włoczewskiego, który w gąszczu zachęcajacych buteleczek potrafił wyjasnić kolegom jak nie dać się nabić w butlekę wybierając wino zarówno w rozsądnej jak i wygórowanej cenenie.

Wykład kol. Macieja Czułowskiego pt. "Środki wyrazu w sztuce operatorskiej" 19 sty 2017

Dzisiaj z wykładem nt. środków wyrazu w sztuce operatorskiej, połączonym z prezentacją przykładów pochądzących z całej historii kinematografii, wystąpił olderman Welecji kol. Maciej Czułowski. 

89 ... 11109876543 ... 1

Strona: