&Viribus Unitis Suum Cuique &

aktualnosci

20 kwi 2011

Wieczór gier i zabaw. Spotkaliśmy się na C!Q!, aby grać i bawić się: homini ludentes.

13 kwi 2011

Wykład p.gen. Waldemara Skrzypczaka: „Sytuacja w polskiej armii i bezpieczeństwo obronne Polski”.   Dziś na naszej C!Q! zawitał w żołnierskim humorze p. gen. Skrzypczak i po żołniersku ocenił sytuację polskiej armii na konie... »

6 kwi 2011

Wykład kol. Krzysztofa Tomaszewskiego - "Pomoc Doraźna". Kol. Krzysztof Tomaszewski, w ramach swojego wykładu fuksowskiego, opowiadał nam jak należy pomgać doraźne.

aktualnosci

Podstawą Welecji jest dewiza Viribus Unitis Suum Cuique - co w języku polskim znaczy wspólnymi siłami każdemu co mu się należy. Zwłaszcza drugi człon naszej maksymy ma istotne znaczenie. Wywodzimy zeń zasadę tolerancji i szacunku dla wszystkich poglądów i punktów widzenia.

aktualnosci

Aktualności

Wykład na Kwaterze 23 maj 2007

Na Kwaterze, przy licznej widowni, wystąpił ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski i głosił wykład pt. "Księża wobec bezpieki i nie tylko".

Juwenalia 19 maj 2007

Poczty sztandarowe Welecji i Respubliki poprowadziły juwenaliową paradę studentów. Najpierw my, później rektorzy, a dalej wszyscy.
Było gorąco, szczególnie tym w czarnych garniturach.

Wykład na Kwaterze 16 maj 2007

Wykład dr Ewy Grzeszczyk "Masowe ruchy religijne na świecie na przykładzie USA"

Ślub kolegi 5 maj 2007

Skarbnik Welecji - kol. Arkadiusz Peisert poślubił swoją byłą narzeczoną. Witamy w gronie Filistrowych Karinę Peisert de domo Janik.

Komersz Konwentu Polonia 3 maj 2007

Komersz Konwentu Polonia w setną rocznicę ponownego nałożenia barw przez Konwent Polonia 3 maja 1907 r. w Dorpacie, z inicjatywy com. A. Bonasewicza.
Do Gdańska zjechali goście z całej Polski i nie tylko. W sumie ponad 70 korporantów. Vivat, Crescat, Floreat Konwent Polonia in aeternum!

88 ... 858483828180797877 ... 1

Strona: