&Viribus Unitis Suum Cuique &

aktualnosci

25 maj 2011

Wykład pana Sebastiana Bojemskiego – „Lobbing polityczny w Polsce”. Dziś na Wareckiej zawitał pan. Sebastian Bojemski, żeby opowiedzieć nam o lobbingu politycznym uskutecznianym w najjaśniejszej Rzeczpospolitej.

18 maj 2011

Wykład fil. Michała Leskiego: „Co z tą Pocztą – rozwój czy likwidacja”. Dziś wieczór na kwaterze nasz filister rozważał przyszłość Poczty Polskiej. 

11 maj 2011

Zebranie Ogólne. Zebraliśmy się, żeby omówić problem kwestii organizacyjnych związanych z Komerszem Narodów Bałtyckich w Warszawie i Wieczornicą Welecji oraz podziałem obowiązków.

aktualnosci

Podstawą Welecji jest dewiza Viribus Unitis Suum Cuique - co w języku polskim znaczy wspólnymi siłami każdemu co mu się należy. Zwłaszcza drugi człon naszej maksymy ma istotne znaczenie. Wywodzimy zeń zasadę tolerancji i szacunku dla wszystkich poglądów i punktów widzenia.

aktualnosci

Aktualności

Koło Sprawozdawczo-Wyborcze 22 cze 2007

Koło Sprawozdawczo-Wyborcze udzieliło absolutorium dotychczasowemu Prezydium i wybrało nowe w składzie:

Krzysztof Lewenstam - Prezes
Łukasz Piesiewicz - Wiceprezes Zewnętrzny
Tymoteusz Kondrak - Wiceprezes Wewnętrzny
Władysław Paweł Weker - Skarbnik
Michał Szweycer - Sekretarz

Oldermanem został Michał Laszczkowski

Ślub kolegi 2 cze 2007

Kolejny ślub Welecki. Tym razem sakramentowi poddał się kol. Mikołaj Otmianowski.

Dzień otwarty 26 maj 2007

Welecja zaprosiła i gościła wszystkich, którzy chcieli zobaczyć, jak wygląda Dzień Otwarty w Welecji. Pokazywaliśmy nasze zdjęcia, nasze pamiątki oraz ekwipunek kwaterowy. Prezentowaliśmy też umiejętności szermiercze.

Wykład na Kwaterze 23 maj 2007

Na Kwaterze, przy licznej widowni, wystąpił ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski i głosił wykład pt. "Księża wobec bezpieki i nie tylko".

Juwenalia 19 maj 2007

Poczty sztandarowe Welecji i Respubliki poprowadziły juwenaliową paradę studentów. Najpierw my, później rektorzy, a dalej wszyscy.
Było gorąco, szczególnie tym w czarnych garniturach.

89 ... 868584838281807978 ... 1

Strona: