&Viribus Unitis Suum Cuique &

aktualnosci

1 gru 2010

Wykład. p. Bronisława Wildsteina „Konsekwencje przemian kulturowych lat 60 i 70 XX w.”   Dziś na Wareckiej gościł p. red. B. Wildstein, który z właściwym sobie ferworem przekonywał nas o konsekwencjach przemian obczyjościowych w 2 połowie XX w.

24 lis 2010

Wykład fuksowski kol. Mateusza Demusa „Architektura późnego modernizmu w Warszawie”.   Dziś wieczór kol. Mateusz Demus pokazywał nam różne budynki warszawskie, które można okreslić wspólnym mianem "późnego modernizm... »

17 lis 2010

Wykład p. prof. Jerzego Przystawy - „10 równań matematycznych, które zmieniły świat". Dziś na Wareckiej p. prof. Jerzy Przystawa opowiadał o tym, jak świat zmienił się dzięki 10 równaniom. A potem zagrał z nami w bridża.

aktualnosci

Podstawą Welecji jest dewiza Viribus Unitis Suum Cuique - co w języku polskim znaczy wspólnymi siłami każdemu co mu się należy. Zwłaszcza drugi człon naszej maksymy ma istotne znaczenie. Wywodzimy zeń zasadę tolerancji i szacunku dla wszystkich poglądów i punktów widzenia.

aktualnosci

Aktualności

Wykład na Kwaterze 29 lis 2006

Prelegent - pani dr hab. Joanna Modrzejewska-Leśniewska z Katedry Studiów Politycznych SGH wygłosiła wykład pt. "Afganistan po upadku Talibów."

Wykład kolegi 22 lis 2006

Pogadanka kol. Piotra Kornobisa pt. "Praca dyplomowa - Praktyczne porady."

Mecz z Arkonią 18 lis 2006

Stawiliśmy się na koleżeński mecz Welecja-Arkonia z zamiarem pokonania kartelowych braci. Punktacja końcowa ukazała nam, że zamiary nie wystarczą do zwycięstwa.

Wykład na Kwaterze 15 lis 2006

Wykład dr. Jerzego Pysiaka pt."Udział władców w translacjach relikwii w średniowiecznej Europie - wybrane przykłady".

Komersz Konwentu Polonia 11 lis 2006

Nasza delegacja pojechała do Gdańska na Komersz skartelowanej korporacji Konwent Polonia.

85848382818079 ... 1

Strona: