&Viribus Unitis Suum Cuique &

aktualnosci

12 sty 2011

Koło 12 stycznia 2011. Na Kole zostali przyjęci w poczet weletów panowie:     Łukasz Szostak, student prawa UW Maciej Otmianowski, student prawa UW Tymoteusz Pawłowski, dr historii UW   ... »

11 sty 2011

Wykład prof. Włodzimierza Marciniaka "Polska/Rosja sprawy trudne".   Dziś na C!Q! prof. Włodzimierz Marciniak opowiadał nam o trudnościach w stosunkach polsko-rosyjskich.

5 sty 2011

Wykład barwiarski kol. Arkadiusza Janickiego - „Obyczaje i życie studenckie w Dorpacie w pierwszej połowie XIX w.” Dziś na Wareckiej kol. Arkadiusz Janicki opowiadał o tym jak nasi antenaci bawili się w Dorpacie dwa wieki temu.

aktualnosci

Podstawą Welecji jest dewiza Viribus Unitis Suum Cuique - co w języku polskim znaczy wspólnymi siłami każdemu co mu się należy. Zwłaszcza drugi człon naszej maksymy ma istotne znaczenie. Wywodzimy zeń zasadę tolerancji i szacunku dla wszystkich poglądów i punktów widzenia.

aktualnosci

Aktualności

Projekcja fuksówska 20 gru 2006

Oglądaliśmy twórczość filmową fuksa Cypriana Demianiuka.

Jarmark z Aniołami 17 gru 2006

Welecja wzięła udział w Jarmarku z Aniołami - imprezie charytatywnej organizowanej przez Duszpasterstwo Postakademickie przy Dominikanach na Freta. Od 9 do 22 w systemie zmianowym sprzedawaliśmy pierniki. Niektórzy odkryli w sobie kupieckie talenty. Możliwe, że żyłkę handlową mają odziedziczoną w genach... W sumie impreza się udała, a nasz udział został oceniony bardzo pozytywnie. Pełny sukces.

Wykład na Kwaterze 13 gru 2006

Wykład pt. "Polska polityka wschodnia w XX wieku." poprowadził prof. dr hab. Wojciech Morawski.

Wykład na Kwaterze 6 gru 2006

Wykład prof. Rafała Miłaszewskiego, fuksa Welecji, pt. "Finansowanie projektów ochrony środowiska."

Wykład na Kwaterze 29 lis 2006

Prelegent - pani dr hab. Joanna Modrzejewska-Leśniewska z Katedry Studiów Politycznych SGH wygłosiła wykład pt. "Afganistan po upadku Talibów."

8887868584838281 ... 1

Strona: