&Viribus Unitis Suum Cuique &

aktualnosci

19 sty 2017

Wykład kol. Macieja Czułowskiego pt. "Środki wyrazu w sztuce operatorskiej" Dzisiaj z wykładem nt. środków wyrazu w sztuce operatorskiej, połączonym z prezentacją przykładów pochądzących z całej historii kinematografii, wystąpił olderman Welecji kol. Maciej Czułowski. 

14 sty 2017

Tradycyjna "Welecka rybka" na C!Q! Dzisiaj na C!Q! Welecji czas radosnego kolędowania. Odwiedzili nas: liczni członkowie Rodziny Weleckiej, filistrowie, filistrówny, filistrowicze, filistrowiczówny oraz ksiądz Kacper. Jak zwykle wspólny śpi... »

12 sty 2017

Wykład p. Tomasza Paszkowskiego pt. "Ruch rekonstrukcyjny i jego odmiany". Dzisiaj na C!Q! gościł z wykładem pan Tomasz Paszkowski, który wygłosił wykład przestawiający zagadnienie rekonstrukcji historycznej, na którą składa się nie ty... »

aktualnosci

Podstawą Welecji jest dewiza Viribus Unitis Suum Cuique - co w języku polskim znaczy wspólnymi siłami każdemu co mu się należy. Zwłaszcza drugi człon naszej maksymy ma istotne znaczenie. Wywodzimy zeń zasadę tolerancji i szacunku dla wszystkich poglądów i punktów widzenia.

aktualnosci

Aktualności

Żałoba po śmierci fil. Witolda Januszkowskiego z Konwentu Polonia. 14 wrz 2016

W dniu dzisiejszym dotarła do nas smutna wiadomość - 13. września, w Toruniu, w wieku 93. lat zmarł fil. Witold Januszkowski. Ś.p. Fil. Witold, urodził się w Wilnie 24 X 1922 r., był żołnierzem września 1939 r. (jako ochotnik) i Armii Krajowej (ps. Pobóg, Grabowski). Po wojnie ukończył chemię na Uniwersytecie Toruńskim, był nauczycielem akademickim.

 

Braciom co po życia znoju...

1. sierpnia 1 sie 2016

Jak co roku poczet sztandarowy Welecji wziął udział w uroczystościach upamiętniających wybuch Powstania Warszawskiego przy pomniku Gloria Victis na warszawskich Powązkach.

Komersz Letni Welecji 30 lip 2016

Dziś odbył się pierwszy po wojnie Komersz letni Welecji. Spotkaliśmy się w gościnnych progach mazurskiej posiadłości rodziny jednego z naszych Filistrów. Oprócz zwyczajowych komerszowych punktów programu nie zabrakło ogniska, kąpieli w pobliskich jeziorach, bitwy wodnej i innych atrakcji. A wszystko to w kartelowym towarzystwie Polonusów z Sopotu, Arkonów z Warszawy i Talavów z Rygi.

 

Vivat, crescat, floreat Welecja in aeternum!

Żałoba po śmierci fil. Muzikantsa z Talavii 20 cze 2016

     W dniu dzisiejszym dotarła do nas smutna wiadomość - w niedzielę, w Rydze, w wieku 83. lat zmarł przyjaciel Polski i Welecji, fil. Andrejs Muzikants Senior. Filister urodził się 16 listopada 1932 roku w Rydze, do Talavii został przyjęty w Australii, 18 czerwca 1955. W związku z powyższym ogłoszona została trzydniowa żałoba.

wykład fil. Macieja Klonowskiego z Konwentu Polonia 16 cze 2016

          Semestr zamkneliśmy wykładem naszego serdecznego przyjaciela fil. Macieja Klonowskiego z Konwentu Polonia, który opowiadał o swoich wyprawach. Nie obyło się bez ciekawych historii, szklaneczki piwa oraz transmisji meczu Polska-Niemcy!

87 ... 1312111098765 ... 1

Strona: