&Viribus Unitis Suum Cuique &

aktualnosci

16 lut 2017

Aktualizacja inwentarza archiwalnego W dniu dzisiejszym zaktualizowano inwentarz  zespołu archiwalnego "Korporacja Akademicka Welecja", który od teraz jest dostępny w zakładce  "Historia".   ... »

26 sty 2017

Wykład fuksowski kol. Stanisława Włoczewskiego pt. "Praktyczny poradnik o winie - czyli jak pić dobrze i tanio" Dzisiaj na kwaterze długo wyczekiwany wykład znawcy i konesera win Stanisława Włoczewskiego, który w gąszczu zachęcajacych bu... »

19 sty 2017

Wykład kol. Macieja Czułowskiego pt. "Środki wyrazu w sztuce operatorskiej" Dzisiaj z wykładem nt. środków wyrazu w sztuce operatorskiej, połączonym z prezentacją przykładów pochądzących z całej historii kinematografii, wystąpił olderman Welecji kol. Maciej Czułowski. 

aktualnosci

Podstawą Welecji jest dewiza Viribus Unitis Suum Cuique - co w języku polskim znaczy wspólnymi siłami każdemu co mu się należy. Zwłaszcza drugi człon naszej maksymy ma istotne znaczenie. Wywodzimy zeń zasadę tolerancji i szacunku dla wszystkich poglądów i punktów widzenia.

aktualnosci

Aktualności

Informacja o wykładzie otwartym 11 paź 2016

Korporacja Akademicka Welecja i TTA mają zaszczyt zaprosić na wykład naukowy pt. "Mickiewicz i filomaci - prawda i legenda", który zostanie wygłoszony przez pana Sławomira Kopra, historyka, pisarza i publicystę. 

Wykład jest efektem współpracy z Towarzystwem Tradycji Akademickiej, odbędzie się 13 października 2016 r. o godz. 19.00, przy ul. Wareckiej 8 klatka nr 4.

Wykład Włodzimierza Sroczyńskiego na temat badań genealogicznych 10 paź 2016

6 października mieliśmy zaszczyt gościć pana Włodzimierza Sroczyńskiego, członka Polskiego Towarzystwa Genealogicznego, który wygłosił prelekcję na temat badań genealogicznych. Nowy semestr wykładów naukowych uznajemy tym samym za rozpoczęty!

Żałoba po śmierci fil. Witolda Januszkowskiego z Konwentu Polonia. 14 wrz 2016

W dniu dzisiejszym dotarła do nas smutna wiadomość - 13. września, w Toruniu, w wieku 93. lat zmarł fil. Witold Januszkowski. Ś.p. Fil. Witold, urodził się w Wilnie 24 X 1922 r., był żołnierzem września 1939 r. (jako ochotnik) i Armii Krajowej (ps. Pobóg, Grabowski). Po wojnie ukończył chemię na Uniwersytecie Toruńskim, był nauczycielem akademickim.

 

Braciom co po życia znoju...

1. sierpnia 1 sie 2016

Jak co roku poczet sztandarowy Welecji wziął udział w uroczystościach upamiętniających wybuch Powstania Warszawskiego przy pomniku Gloria Victis na warszawskich Powązkach.

Komersz Letni Welecji 30 lip 2016

Dziś odbył się pierwszy po wojnie Komersz letni Welecji. Spotkaliśmy się w gościnnych progach mazurskiej posiadłości rodziny jednego z naszych Filistrów. Oprócz zwyczajowych komerszowych punktów programu nie zabrakło ogniska, kąpieli w pobliskich jeziorach, bitwy wodnej i innych atrakcji. A wszystko to w kartelowym towarzystwie Polonusów z Sopotu, Arkonów z Warszawy i Talavów z Rygi.

 

Vivat, crescat, floreat Welecja in aeternum!

88 ... 1312111098765 ... 1

Strona: