&Viribus Unitis Suum Cuique &

aktualnosci

23 sty 2020

Skąd się bierze własność? Na to pytanie staraliśmy sobie odpowiedzieć w czasie wykładu fuksowskiego Konrada Urbana. Był on jednak wykładem tylko z nazwy, bowiem nasz drogi - nomen omen! - prelegent zaproponował świeżą formułę debaty... »

18 sty 2020

Wielka Welecka W ostatnią sobotę przednio bawiliśmy się w doborowym towarzystwie przyjaciół na  naszej wieczornicy inspirowanej wyścigami konnymi. Oszałamiające kreacje i doskonała muzyka na żywo stworzyły cudowną atmosferę. Ach, cóż to był za wieczór!

16 sty 2020

Wykład poświęcony pszczelarstwu i miodom Naszymi gośćmi byli Elżbieta i Piotr Włoczewscy - pszczelarze z zamiłowania, właściciele 15 uli. Poznaliśmy produkty cenne dla człowieka a wytwarzane przez pszczoły miodne, żeby wspomnieć te m... »

aktualnosci

Podstawą Welecji jest dewiza Viribus Unitis Suum Cuique - co w języku polskim znaczy wspólnymi siłami każdemu co mu się należy. Zwłaszcza drugi człon naszej maksymy ma istotne znaczenie. Wywodzimy zeń zasadę tolerancji i szacunku dla wszystkich poglądów i punktów widzenia.

aktualnosci

Aktualności

Komersz CXXXVI-lecia Welecji 26 paź 2019

W ostatni weekend świętowaliśmy 136. rocznicę powstania naszej kochanej Welecji. W gronie braci z Konwentu Polonia, Arkonii i Talaviji oraz kolegów z Giedyminii Ostrogiensis uczciliśmy ten ważny dla nas dzień. Radości i śmiechom nie było końca.

Wystawa poświęcona Rembrandtowi i Brueglowi Starszemu w Muzeum Narodowym 24 paź 2019

W ramach spotkania kwaterowego wybraliśmy się na wystawę prezentującą grafiki ze skarbca Muzeum Narodowego dwóch wielkich artystów: Rembrandta van Rijna oraz Pietera Bruegla Starszego. Przewodnik zapoznał nas z technikami wykonania prac, charakterem stylu twórców i ich inspiracjami oraz historią. Coś pięknego - jesteśmy urzeczeni!

Koncert pieśni studenckich 21 paź 2019

W poniedziałek w Małej Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej odbył się koncert dziewiętnastowiecznych pieśni studenckich. Wysłuchaliśmy cudownego występu w gronie licznego audytorium. Wśród utworów znalazły się między innymi tak przez nas lubiane "Studenckie Życie II", "Ach Gdybym Kiedy Bogiem Był..." czy "Piosenka Ryska z 1876 roku". Do trzech pieśni Adam Tański, który akompaniował na fortepianie, specjalnie dla nas skomponował nową melodię, ponieważ oryginalna nie dotrwała do naszych czasów. Śpiewali dla nas Arnold Kłymkiw, Łukasz Hajduczenia i Piotr Łapiński. 

Nagrania z koncertu można wysłuchać na naszym profilu na facebooku: Koncert pieśni studenckich

Zapraszamy na koncert! 20 paź 2019

Wszystkich przyjaciół Welecji i korporacji akademickich, jak i całą rzeszę tych, którzy chcieliby dołączyć do tego zacnego grona, zapraszamy na koncert dziewiętnastowiecznych pieśni studenckich w Małej Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej. Najbliższy poniedziałek, 21.10, o 17.30, wstęp wolny.

Wykład: "Wszystko czego nie wiecie o RODO" 17 paź 2019

W ostatni czwartek spotkaliśmy się na kwaterze wysłuchać wykładu naszego filistra Tymoteusza Kondraka poświęconego zagadnieniom ochrony danych osobowych i rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady. Dowiedzieliśmy się, na jakich zasadach i jakie dane mogą przechowywać firmy i instytucje, jakie prawa nam przysługują oraz do kogo się zwrócić z pomocą. Podstawowa zasada dla administratora - rzetelna informacja dla użytkowników! Zatem rzetelnie informujemy: wiele się nauczyliśmy, padło mnóstwo pytań do prelegenta, również w kuluarach, a następnie uczciliśmy koniec dnia kuflem piwa.

101 ... 1312111098765 ... 1

Strona: