&Viribus Unitis Suum Cuique &

aktualnosci

24 paź 2012

Wykład p. prof. Andrzeja Rottermunda - Zamek Królewski w Warszawie i jego zbiory: zniszczenia i restytucja. Dziś naszą C!Q! odwiedził znany historyk sztuki, dyrektor muzeum na Zamku Królewskim w Warszawie, p. prof. Andrzej Rottermund. Prelege... »

20 paź 2012

129 urodziny Welecji - komersz! Ciocia Chocimska skończyła 129 lat i idzie jej na 130! Z tej okazji odbył się uroczysty komersz w salonach resursy demokratycznej przy ulicy Chmielnej. Część kolegów co prawda narzekała na tegoroczną kolacj... »

16 paź 2012

Przedkomerszowa lekcja śpiewu. Jako że komersz za pasem, a nie wszystkie weleckie gardła potrafią jeszcze pieśni wszystkie z właściwą czystością z siebie wydobyć, dziś wieczór odbyła się lekcja śpiewu. Przy pianinie zasiadała jak z... »

aktualnosci

Podstawą Welecji jest dewiza Viribus Unitis Suum Cuique - co w języku polskim znaczy wspólnymi siłami każdemu co mu się należy. Zwłaszcza drugi człon naszej maksymy ma istotne znaczenie. Wywodzimy zeń zasadę tolerancji i szacunku dla wszystkich poglądów i punktów widzenia.

aktualnosci

Aktualności

Koło lutowe 2 lut 2008

Odbyło się Koło lutowe.

Komersz Respublici 26 sty 2008

Komersz LXXXVI-lecia Corporationis Respublica. Dziękujemy za zaproszenie, bawiliśmy się pysznie. Vivat, Crescat, Floreat Respublica in aeternum!

Spotkanie i Knajpa 25 sty 2008

Spotkanie kwaterowe na gościnnej kwaterze bratniej Arkonii. Następnie knajpa na kwaterze Respubliki.

Wykład fuksowski 16 sty 2008

Wykład fuksa Cypriana Demianiuka "Pełne wykorzystanie możliwości filmu dźwiękowego na przykładzie twórczości braci Marks".

Rybka Rodziny Weleckiej 13 sty 2008

Dziękujemy Rodzinie i Przyjaciołom Welecji za liczne przybycie. Wyrazy wdzięczności składamy przedstawicielom Stowarzyszenia Filistrów Konwentu Polonia w Warszawie oraz członkiniom Warszawskiego Koła Filistrowych i Filistrówien Konwentu. Bardzo miłym akcentem spotkania była obecność filistra Arkonii Bartłomieja Kachniarza - oldermana drugiego od wznowienia działalności cetusu Welecji. Rodzinie Weleckiej wdzięczni jesteśmy za piękne opowieści z lat minionych oraz obecną pomoc i dobre słowo na przyszłość.

106 ... 969594939291908988 ... 1

Strona: