&Viribus Unitis Suum Cuique &

aktualnosci

6 paź 2012

Koło październikowe. Dziś odbyło się Koło pażdziernikowe.

2 paź 2012

Pierwsze spotkanie powakacyjne - wykład fil. Michała Laszczkowskiego. Na pierwszy wykład w tym roku koledz stawili się punktualnie i kompletnie. Spotkanie poświęcone było - można już powiedzieć tradycyjnie - poświęcone omówieniu lipcow... »

15 lip 2012

IV edycja programu ochrony polskiego dziedzictwa sepulkralnego na wschodzie. Po dwóch wyprawach do Krzemieńca Wołyńskiego na Ukrainie i jednym w okolice miasta Prele na Łotwie uczestnicy tegorocznego wyjazdu powrócą na Łotwę. Tym razem cel... »

aktualnosci

Podstawą Welecji jest dewiza Viribus Unitis Suum Cuique - co w języku polskim znaczy wspólnymi siłami każdemu co mu się należy. Zwłaszcza drugi człon naszej maksymy ma istotne znaczenie. Wywodzimy zeń zasadę tolerancji i szacunku dla wszystkich poglądów i punktów widzenia.

aktualnosci

Aktualności

Wykład kolegi Michała Laszczkowskiego 9 sty 2008

"Czym były i czym są Korporacje Akademickie w Polsce".
Dziękujemy za przybycie przedstawicielom Arkonii, Sarmacji, Aquilonii, Chrobrii i Respubliki.

Nowi barwiarze 5 sty 2008

Koło Welecji zostało zasilone trzema nowymi barwiarzami. Są to Rafał Miłaszewski, Marek Kostrzewa i Leszek Skop. Gratulujemy.

Braciom, co po życia znoju... 20 gru 2007

Dociera do nas smutna informacja. W dniu wczorajszym zmarł nasz brat kartelowy - Filister Konwentu Polonia Tadeusz Jasiński. Prezes Welecji ogłasza trzydniową żałobę.
 

Powrót z placówki 17 gru 2007

Z Rygi powrócił Cyprian Demianiuk. Jego miejsce na wysuniętej placówce północ północny-wschód zajął magister paucandi Welecji - Piotr Kornobis.

Weleci uczestniczą w Jarmarku z Aniołami. 16 gru 2007

Dziękujemy wszystkim, którzy przyszli i wsparli budowę domu formacyjnego dla osób chorych i niepełnosprawnychw Majdanie pod Warszawą dominikańskiej wspólnoty RMBB.

106 ... 979695949392919089 ... 1

Strona: