&Viribus Unitis Suum Cuique &

aktualnosci

5 kwi 2012

Rocznica mordu jeńców polskich w Katyniu przez Sowietów. Wczoraj miała miejsce kolejna rocznica mordu w Katyniu. Wśród Weletów-jeńców wojennych, którzy w wyniku działań zbrojnych dostali się do niewoli sowieckiej w tzw. „obozach ... »

4 kwi 2012

Spotkanie naukowe - wykład red. Jarosława Zielińskiego. Dziś wieczorem odwiedził nas znany warszawianista, redaktor magazynu  Stolica,  Jarosław Zieliński, który przedstawił nam cienie i blaski procesu, który nosi enigmatyczną ... »

28 mar 2012

Wykład fuksowski kol. Łukasza Szostaka. Dziś wieczorem kol. Łukasz Szostak, wygłaszając swój wykład fuksowski, przekonywał nas o tym, że boks jest (a przynajmniej kiedyś był) sportem dla dżentelmenów. Słuchaliśmy z uwagą a po wykł... »

aktualnosci

Podstawą Welecji jest dewiza Viribus Unitis Suum Cuique - co w języku polskim znaczy wspólnymi siłami każdemu co mu się należy. Zwłaszcza drugi człon naszej maksymy ma istotne znaczenie. Wywodzimy zeń zasadę tolerancji i szacunku dla wszystkich poglądów i punktów widzenia.

aktualnosci

Aktualności

Rozpoczął się Komersz Polski i trwał do 14 października 12 paź 2007

II Komersz Polski. W tym roku brać korporacyjna z całej Polski zjechała do Trójmiasta. W Komerszu organizowanym przez Konwent Polonia wzięli udział przedstawiciele (poza organizatorami): K!Arkonia, K!Welecja, K!Sarmacja (Warszawa), K!ZAG Wisła (Gdańsk), K!Lechia, K!Chrobria (Poznań), K!Respublica (Warszawa), K!Kujawja (Toruń), K!Masovia (Poznań), K!Hermesia (Poznań), K!Jagiellonia Warmiensis (Olsztyn). Podczas tego ogólnokorporacyjnego święta miała miejsce premiera Korporanta Polskiego nowego pisma ogólnokorporacyjnego, którego redaktorem naczelnym jest Weleta - Michał Laszczkowski.

Wykład pana Bartłomieja Kaczorowskiego 10 paź 2007

Gościliśmy Bartłomieja Kaczorowskiego - Redaktora Naczelnego Encyklopedii PWN. Wygłosił on wykład pod zaskakującym tytułem:"Jak znaleźć się w encyklopedii?"

Knajpa Inauguracyjna 6 paź 2007

Odbyła się Knajpa Inauguracyjna.

Spotkanie po wakacjach 3 paź 2007

Welecja wznowiła po wakacjach spotkania naukowe. Na początek zapoznaliśmy się z przekazem Andrzeja Wajdy. Wspólnymi siłami obejrzeliśmy film pt. "Katyń".

Ślub kolegi 29 wrz 2007

Ten rok akademicki obfitował w zmiany stanów. Dzisiaj przekonał się o tym Sekretarz Welecji - kol. Michał Szweycer, który już nie jest kawalerem.

105 ... 1009998979695949392 ... 1

Strona: